The Outer Worlds – NOVINKY – Měli bychom se bát?

Letošní E3 přinesla opravdu pořádné množství novinek a zajímavých titulů. Spoustu z nich naleznete v našem nedávném článku, ale zde se zaměříme konkrétně na kontroverzní titul The Outer Worlds. 

The Outer Worlds bychom mohli nazvat vesmírnou RPG střílečkou částečně připomínající falloutí sérii her. Tato podobnost není čistě náhodná, hru totiž vyvíjí studio Obsidian Entertainment, kteří měli na starost mimo jiné i Fallout: New Vegas. O The Outer Worlds se sice mluví již hodně dlouho, ale hry se dočkáme pravděpodobně až v roce 2020. To se samozřejmě zdá jako sebevražda, vezmeme-li v potaz, že příští rok má taktéž vycházet Cyberpunk 77, který, na rozdíl od The Outer Worlds, dokázal upoutat velkou pozornost.

V současnosti nejviditelnějším problémem The Outer Worlds je grafická stránka hry. Dva roky zpátky, při oznámení hry, by se to ještě dalo pochopit, ale od suverénního traileru na E3 je potřeba vidět něco víc. Hra totiž trochu vypadá, jako by kopírovala grafickou stránku zmiňovaného Fallout: New Vegas z roku 2010. Textury jsou nedokonalé a nejvíce hra pokulhává v práci se světly a stíny. Vývojáři tak buď musí sázet na dokonalou příběhovou stránku hry, nebo budou mít do vydání hry opravdu co dělat. 

Příběhová stránka hry se bude točit okolo kolonie Halcyon nacházející se na kraji galaxie. Hráč bude totiž součástí kolonizační akce, která má za úkol osídlit další planety v galaxii. V roli hlavního hrdiny se hráč vzbudí z hibernačního spánku a zjistí, že společnost pořádající kolonizační akci má možná trochu jiné úmysly a rozjede se ta detektivní akce s cílem zjistit pravý důvod kolonizování. 

Gameplay by měl vycházet z klasického RPG a v The Outer Worlds tak nalezneme možnosti jako klasické levelování postavy, zajímavou manipulaci s časem, možnost hrát ve stealthu a prozkoumávat planety spolu se společníky. 

Z dostupných pohledů do hry vypadá The Outer Worlds zajímavě, ale bohužel vzbuzuje celou řadu otázek a kdo ví, jak to celé dopadne. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *