The Outer Worlds – NOVINKY – Ukáže Obsidian Bethesdě jak se to má dělat?

Fallout 76 si nevede tak, jak by si jeho tvůrci z Bethesdy přáli. A možná právě toho se snaží vývojáři z Obsidianu využít u jejich připravované hry The Outer Worlds. Tihle lidi stojí za jedním z nejlepších dílů Falloutu (New Vegas) a s napůl zničeným světem mají bohaté zkušenosti. A podle informací, které jsme dostali na The Game Awards, to bude jízda.

  • Datum vydání: 2019
  • Vývojář: Obsidian Entertainment
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

The Outer Worlds nás vezme na samotný konec galaxie. Hráč se probouzí po dlouhé hibernaci do světa, který vypadá úplně jinak, než si ho pamatuje. A nejen, že si hráč bude muset najít nové přátele (nebo alespoň trochu důvěryhodné lidi), ale nebyla by to pořádná hra, kdyby kolonie nepotřebovala záchranu. A kdo jiný by se měl zhostit tohoto úkolu než samotný hráč?

Samotný příběh nebude největší tahák hry, i když nejednoho hráče potěší. Protože věřte tomu nebo ne, singleplayer záležitosti nikdy neumřou. Zatím víme, že si v The Outer Worlds budeme moct vybrat mezi některými klasami, ale bohužel zatím nevíme mezi kterými. Z bojového systému toho moc vidět nebylo, ale vypadá to, že se bude dát bojovat jak na zemi, tak v plavidlech někde mezi planetami. A jako cíle se nabídnou zvláštní zvířata (příšery?) a poskoci zlých korporací, které chtějí zničit celou kolonii.

The Outer Worlds vypadá jako Fallout, který jsme si přáli, ale nedostali. Na tom se shodli všichni, otázka je, jestli bude bude hra funkční nebo zabugovaná jako právě Fallout 76. Na druhou se nedá popřít, že vizuálně jsou si tyhle dvě hry hodně podobné – výrazná barevná paleta, budovy jako z 50. let, zajímavě upravené zbraně. A podle všeho právě po téhle hře sáhnou fanoušci, které Fallout 76 zklamal.

Abych Outer Worlds jenom nesrovnávala, bude to samozřejmě jedinečná hra, která určitě osloví i lidi, kteří se o Fallout nikdy nezajímali. Z toho, co jsme mohli vidět a dočíst se na stránkách Obsidianu jde o ambiciózní projekt, kde si svůj průchod hrou bude řídit samotný hráč. A to je něco, co vždycky potěší.  Jakmile se objeví nové informace, samozřejmě si je spolu shrneme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *