The Pale Beyond – Mrazivý jižní pól a ani kapitán v dohledu!

Trochu originální příběh a zajímavé zpracování většinou stačí, aby mě nějaká hra nalákala – asi jako každého. A The Pale Beyond boduje v obou kategoriích, i když se nedá říct, že to byla úplná novnika. Grafické zpracování se drží kreslené, skoro anime palety ledových barev. A celé to žene kupředu touha posádky zmizet z ledové kry a vrátit se domů.

  • Plánované datum vydání: 24. února 2023
  • Vývojář: Bellular Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Hledání pravého magnetického pólu na tom nejjižnějším a nejzmrzlejším kusu naší planety nezní zrovna jako zábavná expedice, ne pro mě ve třech vrstvách oblečení, jakmile teploty klesnou pod dvacet. Ale záchranná výprava na palubě Temperance, s posádkou hledající zmizelou loď Viscount nezní úplně špatně.

Všechno začne tak dobře, jak se od záchranné výpravy dá jenom čekat. Kapitán je chlapík, se kterým byste šli na konec světa a nic není tak hrozné, jak se může v ledové pustině zdát. Minimálně do doby než tenhle skvělý chlapík zmizí a druhá posádka uvízne na kusu ledu. A hráč je tím šťastlivcem, který je musí všechny vysekat z problémů (ne doslova, i když…).

Hlavními mechanikami jsou tak suroviny, které ještě zbývají a můžete se s nimi někam posunout a morálka. A asi všem je jasné, co bude dál když jedno nebo druhé dojde. Vývojáři se moc nevyjádřili k samotné hratelnosti, ale slibují napínavou hru s těžkými volbami. A jestli tady má být morální systém, můžeme si jenom představit, co všechno nás čeká a kolikrát se bude průchod hrou dát zopakovat.

The Pale Beyond vychází až za měsíc, ale na Steamu je už teď dostupné demo zdarma. Rychle tak zjistíte, jestli je hra právě pro vás a má cenu přidat si ji do wishlistu. A jestli už čekáte na vydání a chcete se trochu víc naladit na mrazivou atmosféru téhle adventury, na Spotify už je připravený playlist s herním soundtrackem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *