The Pedestrian – NOVINKY – Lepší než ostatní puzzle hry!

The Pedestrian je na první pohled klasická 2.5 D puzzle hra a přesto je výjimečná hned v několika směrech. Postavičky na značkách a cedulích v ní ožívají, když se nikdo nedívá a prožívají své vlastní životy. Plynulé přechody mezi obrazovkami připomínají animovaný film. A originální puzzly udržují hráče v pozoru.

  • Datum vydání: 29. ledna 2020
  • Vývojář: Skookum Arts
  • Platformy: Microsoft Windows

The Pedestrian je logická hra, která zaujme i hráče, kteří normálně logické hry nehrají (to mluvím z vlastní zkušenosti). Během prvních levelů vás ohromí, jak jednoduše komplikovaná hra je.

 Náplní hry je pomáhat panáčkům na značkách dostat se z jednoho místa na druhé. Každá značka má svoje vlastní malé prostředí a aby se panáček někam dostal, hráč většinou musí přeházet značky tak, aby mezi nimi mohl panáček cestovat. Na rozdíl od klasických puzzlů jenom nehledáte cestu, ale musíte si ji sami postavit a potom ji projít.

Hra se postupně stává obtížnější, v prvních levelech si vystačíte se žebříkem nebo dveřmi na značce, kterými jednoduše projdete. Postupně přibývají padací plošiny, kotouče z cirkulárky a páky, za které je potřeba zatáhnout, než se stane něco špatného. The Pedestrian před hráče staví výzvu, ale v podstatě nejde o nic složitého. Je to spíš odpočinková záležitost.

The Pedestrian vybočuje z řady ostatních puzzle her také svým zpracováním. Hra se odehrává na 2D značkách, ale všude kolem značek je vymodelovaný detailní svět ve třech rozměrech, na který se opravdu dobře dívá, když přemýšlíte co po vás hra chce. Z města nebo v metru se ozývají různé zvuky a na pozadí hry hraje jazzová hudba.

Značek rozházených po městě si většinou nevšímám, dokud je nutně nepotřebuji a hra, založená na skákání mezi značkami mi nejdřív přišla jako nudná. Ale jakmile jednou začnete hrát, je neuvěřitelně těžké přestat. The Pedestrian se rozhodně neztratí v žádné knihovně her.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *