The Peterson Case – NOVINKY – Bojíte se mimozemšťanů?

Být milovníkem hororů v dnešní době není vůbec složité. Každé čtvrtletí se na vás chrlí obrovské množství titulů, ať už z knih, filmového světa či právě z odvětví videoher. Průběhem technologického vývoje horory přestaly být oblíbené v knižní podobě a přesunuly se spíše na plátna kin. Zdá se, že toto období vrcholí právě v dnešních dnech a horory se ještě více digitalizují a posunují se do světa videoher. K tomuto posunu jistě pomáhá i masivní boom s virtuální realitou, který postihl nejednu domácnost a konzumovat hororový obsah je tak mnohem děsivější a mnohem autentičtější. Hra, o které si řekneme dnes bohužel pro VR zatím ohlášena není, zato ale bude dostupná pro 4K rozlišení. Jmenuje se The Peterson Case a svým dějem nás přenese na nezvyklé místo, americký stát Nové Mexiko roku 1947.

Pozorní jistě vědí, že o stát Nové Mexiko na jihozápadě USA nepůjde náhodou, konkrétně totiž budeme operovat v oblasti městečka Roswell. Tato oblast je ikonická především kvůli událostem z léta 1947, kdy mělo v pustině u Roswellu ztroskotat mimozemské těleso, tzv. UFO, tedy neidentifikovatelný letající objekt (z eng. unidentified flying object). Součástí havárie měla být i mrtvá těla dvou humanoidů, tedy mimozemšťanů. Tyto události mapuje příběh hry The Peterson Case. Převezmeme roli ostříleného detektiva Franklina Reinhardta, který vyšetřuje ztrátu rodiny, která žila poblíž místa nehody. Vývojáři slibují hutnou atmosféru, rozličné hádanky a slibné rozuzlení příběhu.

Jelikož se jedná o prvotinu britského studia Quater Circle, je více než jasné, že hru nalezneme na Steamu, kde před časem dostala „zelenou“ ve službě Steam Greenlight. Přesně datum vydání vývojáři bohužel zatím nezveřejnili, podle přiloženého traileru však víme, že PC verzi na Steamu bude následovat port pro konzole PlayStation 4 a Xbox One.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.