The Piano – NOVINKY – Tajuplná hra s hudebním a noirovým podtextem

21. 03. 2018 Jakub Fišer
885 zhlédnutí

Máloco mi vykouzlí takový úsměv na tváři, než nově chystaná videohra s hororovou tematikou. Ale už i vývojáři si všímají, že hororových her je více než dost; a ty obzvlášť kvalitní se v těch přehršelích hledají o to hůře. Pochopitelně, pro posouzení kvality hry musíme hru nejdříve zkusit v praxi. Není ale od věci o nově příchozích titulech informovat, aby se jejich odkaz dostal k více uživatelům. Dnes se podíváme na chystaný tajemný titul The Piano, který nadchne hustou atmosférou, ale i herními prvky pro horor neobvyklými – jako například vyšetřovací minihry. Co může hororová adventura The Piano nabídnout klasickým konzumentům?

Netřeba hrát si na neinformované, zmiňovanou hutnou atmosféru a tajemnou zápletku nabídne nejeden horor od indie vývojářů. The Piano však hraje i na tesknější notu noirového filtru. Ačkoliv jsem mluvil o přítomnosti investigativních prvků, nebudeme hrát za opravdového detektiva. Příběh hry popisuje dění kolem čtyř bratrů. Tři z nich jsou věhlasní pianisté, zatímco ten čtvrtý jste vy. John, muž ve středním věku, Američan s francouzskými kořeny. Vaše tři bratry kdosi zavraždí a hlavní podezření padá pochopitelně na vás – na jejich bratra, který byl již od dětství nucen žít ve stínu jejich ambicí a umu.

Vašim úkolem, jakožto zhrzeného bratra tří hudebních velikánů, notabene trestně stíhaného, bude na vlastní pěst vypátrat vraha vašich sourozenců. Hra sice je slíbena pro PC na jaro 2018, s přípravami bych ale byl obezřetný, ještě je totiž důležité naplánovat dabing, který hře chybí, a také vylepšit grafiku. Hra se totiž bude celá odehrávat ve Francii, konkrétně v Paříži a byť nabízí uličky až noirový nadhled, nevypadají vlastně vůbec hezky a doufáme, že hra ještě zaznamená zlepšení. Pak se může plně rvát o post dalšího skvělého indie hororu; protože těch přece není nikdy dost.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0