The Professional – Pozor na každý jeden pohyb!

Thief Simulator přivedl spoustu hráčů zpátky k jednoduchému konceptu her, kterému rozumí i totální nováčci. Máte před sebou dům, muzeum, banku obvykle s několika překážkami a na konci toho všeho čeká pohádkové bohatství třeba v podobě cenných papírů. V The Professional je to něco podobného, jenom svou postavu ovládáte kloub po kloubu a nepřekonatelnou překážkou tak může být i rovná chodba.

  • Datum vydání: 30. prosince 2022
  • Vývojář: Torfi Asgeirsson
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

The Professional je dost přímočará hra v tom, co po vás chce. Hra má jeden docela krátký level, co se vzdálenosti týká. Na konci na zlodějíčka čeká obří diamant. A protáhnout se může každý jeden pohyb.

Po vzoru hry Manuel Samuel, kde byla na hráčích taky všechno od pohybu přes dýchání až k mrkání se i tady dost naklikáte. I když dýchání za vás obstará hra. Takže na vás jsou jenom ruce, nohy a zbytek těla, které musíte protáhnout mezi lasery, vytáhnout na schody, chňapnout diamant a zase hezky zpátky. Protože samotná cesta tam by vás nemusela donutit ztratit nervy.

Jednoduchá vloupačka se může pěkně protáhnout a dvacet nebo rovnou třicet minut uběhne jako nic, přestože celou dobu máte svůj cíl na dosah ruky. Jenom ji tam nějak šikovně posunout. A jestli máte rádi výzvy nebo prostě jenom potřebujete zabít čas, rekord autora hry je 8 minut a 20 vteřin. Hráči u tenhle rekord stihli samozřejmě pokořit a momentálně je nejrychlejší čas někde pod minutou a hráč SparkyMcCalc1 levelem doslova proletěl. Nebo proskočil?

Solo indie vývojář Torfi Asgeirsson vypustil tuhle dokonale mučivou záležitost na počítače na svých stránkách, proklik můžete najít i na jeho Twitteru. Hra je zdarma ke stažení a jestli máte pocit, že už jste se dlouho nenaštvali nebo jenom rádi pokoušíte vlastní trpělivost, můžu vřele doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *