The Simpsons: Tapped Out – MOBILNÍ HRY – Já a bezpečnostní referent elektrárny?

The Simpsons: Tapped Out je mobilní hra, která vyšla už v roce 2012. Mohlo by se zdát, že tak stará hra už nové hráče nezíská, ale reklamy na všech platformách jsou mocné. A tak se tahle budovatelská strategie dostala na můj mobil. Původně jsem si myslela, že tam moc dlouho nevydrží, ale stal se přesný opak.

Datum vydání: 29. února 2012

Vývojáři: EA, EA Mobile, IronMonkey Studios, Fox Digital Entertainment

Platformy: Android, iOS

Je jasné, že ve hře jde o postavení nového Springfieldu. Abyste to ale mohli udělat, musíte se nejdříve zbavit toho starého. O to se hned na začátku hry postará Homer, který si v práci hraje s MyPadem. Omylem tak zaviní výbuch jaderné elektrárny a vymaže starý Springfield z mapy.

Hráčům tak zůstává prázdná plocha, kde si můžou vybudovat vlastní Springfield. Na začátku si moc vybrat nemůžete, protože se vás hra snaží naučit co a jak. Jakmile se prokousáte, podle mě otravným, tutoriálem, máte město jenom pro sebe.

Za každou postavenou budovu dostáváte peníze a body zkušeností. K některým budovám navíc dostanete postavy ze seriálu. Těm potom zadáváte úkoly a jakmile je splní, můžete se těšit na další peníze. Platí, že čím víc budov a postav máte, tím víc peněz dostanete a tím rychleji budete postupovat hrou. No a pokud se vám nechce na nic čekat, můžete si nakoupit donuty. Ty tady slouží jako prémiová měna a postup hrou značně urychlují. Naštěstí nejsou vůbec potřeba.

Na hře musím ocenit jednu věc, a to je péče vývojářů. Nejen, že se hra nesnaží jenom těžit ze značky, ale máte pocit, jako kdybyste do Springfieldu opravdu patřili. Hra je barevná a na displeji se pořád něco hýbe. Navíc neustále slyšíte hlášky ze seriálu (tedy pokud umíte anglicky). Důležitější je, že hra se pořád aktualizuje a každý týden se objeví nový event. To je na několik let starou hru pořádná péče od celého týmu.

Co k tomu dodat? The Simpsons: Tapped Out je skvěle udělaná mobilní hra u které sice čekáte, ale vždycky se to vyplatí. Jestli máte rádi Simpsony a vlastníte mobil nebo tablet s přístupem na internet, nejspíš už hru hrajete a já jsem pozadu. Pokud jste o ní nikdy neslyšeli, doporučuji ji aspoň vyzkoušet. A jestli vás chytne tak jako mě, stavte se u mě ve Springfieldu.

Hodnocení 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *