The Sinking City – NOVINKY – Demo na E3!

Akční adventura The Sinking City, která si něco málo půjčila z hororů a detektivek a inspirovala se lovecraftovským světem, vyjde už 27. června 2019 a dočkáme se jí na všech platformách. Na letošní E3 se studio Frogwares pochlubilo hratelným demem a hráči si tak konečně mohli osahat hru, na kterou všichni už dlouho čekáme. Co jsme se z gameplaye dozvěděli?

  • Datum vydání: 27. června 2019
  • Vývojář: Frogwares
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

V The Sinking City se hráč ujme role detektiva, který pracuje na případu v záhadném městečku Oakmont (Massachusetts) kolem roku 1920. Hladina vody stoupá a pomalu zaplavuje uličky města, zatímco Cthulhu číhá někde v hlubinách. Atmosféra hře rozhodně nechybí.

Co se týká dema, hlavní hrdina přijíždí do napůl zatopeného města a má se setkat s někým u divadla. Jakmile se dostane k divadlu zjistí, že policie místo uzavřela a začíná ta pravá zábava. Cestou k zadnímu vchodu narazíte na partu krvežíznivých potvůrek a musíte se jich zbavit. Naštěstí se nemusíte nikam schovávat, v batohu na zádech si hlavní postava nosí brokovnici.

Hlavní scéna v divadle se změnila v místo činu a mrtvola s dírou v srdci a třemi menšími v břiše není nikdo jiný než detektivův kontakt. V divadle může hráč najít několik stop a potom je musí chronologicky poskládat tak, aby zjistil, co se opravdu stalo. Nejde o nic složitého, a protože jsme tuto mechaniku viděli už v několika dalších hrách, není potřeba ji nějak pitvat. Při odchodu z divadla policie zatkne hráče jako domnělého vraha a rozjede se příběhová zápletka (alespoň to tak vypadá).

The Sinking City nenabízí jenom hlavní dějovou linku, ale pokud bude hráč chtít, může se věnovat i vedlejším úkolům. Vývojáři mysleli dopředu a všechno se dá vyřešit více způsoby, takže si můžete vybrat „svoje“ řešení, a ještě mu něco zbude na další průchod.

Celé demo má něco přes 20 minut a ukazuje jak vyšetřování a bojový systém, tak některé postavy, které v příběhu poznáme. Na The Sinking City už čekáme poměrně dlouho a zatím to vypadá tak, že je opravdu o co stát. Takže už 27. června budeme moci posoudit, jestli za to ten hype stál. A co vy, čekáte na The Sinking City nebo jde úplně mimo vás?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *