The Sinking City – NOVINKY – Když vychází moc her najednou!

Připravovaná Lovecraftovská detektivka The Sinking City, která je už od svého oznámení v hledáčku nejednoho hráče se s vydáním trošku opozdí. Původně měla hra nasáklá rybinou vyjít 21. března a ti rychlejší z nás ji touhle dobou mohli už mít dohranou. Bohužel se datum vydání posunuje na 27. června tohoto roku, a to z jednoho prostého důvodu.

  • Plánované datum vydání: 27. června 2019
  • Vývojář: Frogwares
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Pokud náhodou nevíte, o co se jedná, The Sinking City je hra těžce inspirovaná Lovecraftem, její příběh se sice neřídí knihami a jde si vlastní cestou, ale jisté stejné prvky se prostě nezapřou. Hráč se dostane do napůl zaplaveného města, kde jsou záplavy paradoxně nejmenší problém. Čekají na nás totiž okultní vědy, temná, tíživá atmosféra a tentákly na každém rohu. A protože budeme v roli detektiva, je jedině na nás, na hráčích, abychom přišli na to, co je s tímhle městem špatně a pokusili se ho zachránit.

Nemá zatím cenu moc rozebírat co všechno nám hra nabídne a jak moc se na ni těším. Důležité je, proč se vydání hry o tři měsíce opozdí. Vývojáři se ve svém prohlášení vyjádřili celkem jasně a stručně. Jde o to, že právě teď vychází spousta zajímavých her, hlavně AAA (Left Alive, Devil May Cry 5, The Division 2 nebo Sekiro: Shadows Die Twice) a The Sinking City by muselo čelit velké konkurenci. A protože jde o horor/detektivku, je jasné, že většina by dala přednost jiným, akčnějším titulům a k The Sinking City by se vrátila, až by nebylo co hrát.

Tímhle krokem vývojáři zabijí dvě mouchy jednou ranou. Mají teď víc času na dokončení hry a vychytání případných chyb. A nemusí se stresovat, že jejich počin bude přehlížený. Pozdější datum vydání se trefí do celkem prázdného okýnka a je větší šance, že hra bude mít lepší prodeje.

Co si myslíte vy o posunutém datumu vydání? A těšíte se na The Sinking City nebo dáváte přednost jiným hrám?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.