The Solus Project – NOVINKY

Již v únoru tohoto roku jsme se mohli dostat, díky předběžnému přístupu, do hry The Solus Project. Hru vyvíjí švédské studio Teotl Studios, spolu s pražským studiem Grip Digital. Už tento měsíc můžeme očekávat vydání plné hry. Hra stojí momentálně necelých 15 euro a u hráčů se zatím dočkala velmi kladného přijetí.

V roli „vesmírného trosečníka“ bude našim úkolem přežít na nehostinné planetě, která neudělá nic, co by nám alespoň trochu pomohlo. Hru bychom tak mohli označit za vesmírný survival titul, popř. adventuru. A proč adventuru? Titul bude totiž limitován příběhem a nejedná se tak o klasickou sandboxovou survival hru, kterých je v současnosti až moc. Když už tedy hrdinovi zajistíte jídlo a postaráte se o to, aby neumrzl, klidně začnou padat meteority a je o zábavu postaráno. Po základním pochopení, že přežít na cizí planetě není vůbec žádná sranda, se hráč může začít vydat hledat zbytky své lodi a doufat, že dokáže kontaktovat někoho, kdo by mu mohl pomoc. Paralelně s bojem o přežití je nutné řešit spoustu hádanek, pohybovat se podzemními komplexy po planetě a snažit se zachránit lidstvo – ano, zachránit lidstvo. Planeta Země není již obyvatelná a prvotním úkolem, před ztroskotáním na planetě, bylo hledat nový domov.

TheSolusProject_Screenshot_09.0

Z vizuální stránky působí titul velmi propracovaně. Zejména stísněnou atmosféru dokázali vývojáři skvěle navodit. Temnota, nevědomí co čeká za dalším rohem a dynamické přírodní vlivy dokážou na hráče velmi zapůsobit. A když dojdeme k zjištění, že na planetě pravděpodobně někdo dříve žil, zvědavost nás okamžitě pohltí. Hra také poskytuje možnost připojení VR setu a můžeme si tak dopřát opravdu autentický zážitek.

048602

Vydání hry je rozděleno na několik updatů a zatím je možné strávit ve hře maximálně pár hodin herního času, ale hlavně uvidíme, s čím přijde finální verze, která by měla být od vydání early access verze na znatelně lepší úrovni. A to zejména díky feedbacku, který hráči poskytovali vývojářům téměř tři měsíce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.