The Steam Awards – Jak ocenit neocenitelné?

28. 11. 2017 Daniel Kristek
952 zhlédnutí

The Steam Awards aneb jak ocenit neocenitelné. V předešlých dnech jsme shrnuli jednu z největších událostí na poli oceňování her, tedy The Game Awards. Ve které najdete klasické herní ocenění „nejlepší RPG“ nebo „nejlepší dobrodružná hra“. Skutečně hráčské ceny ve velice zajímavém provedení nabídne ale The Steam Awards, která zcela vystupuje z řady.

 

Hra hráčů, od hráčů ke hře, alespoň tak bych přiblížil hlavní myšlenku The Steam Awards. Pokud zde hledáte klasické kategorie, které se objevují v běžné soutěži, jste tu špatně. Steam přichází, jako pokaždé, s něčím novým. Volíte totiž v zcela jiných herních odvětvích a to konkrétně ve 13 různých kategoriích.

Záleží pouze na vás, koho zahrnete do nominace „Pokaždé jiné dobrodružství“ nebo kdo bude nominován na cenu „Dost bylo, násilí, odložme zbraně“, zejména pro hru, která se naprosto násilí vyhýbá. Nezůstaneme pouze tady. Na Steamu totiž nechybí kategorie „Nervy v kýblu“, z čehož zřejmě vyplývá i účel této ceny.  Za povšimnutí určitě stojí kategorie „Žrout času“, kde mají své místo zajisté hry, díky kterým jste zapomněli na rozdíl mezi východem a západem slunce.

Pokračujeme dále k „Bez kontextu ani ránu“, která bude zajímat hlavně milovníky her s „příběhy“. Až absurdně může působit ocenění „Vypusťte Krakena“, tedy hra, která vás dokáže naplno odvázat a vypustit z hráčské klece. Určitě zajímavým kouskem bude „Komunitní kategorie“, kde se můžete plně realizovat podle vašich mozkových procesů. Můžete ocenit hru, při které se „nejlíp učí“ či „poslouchá elektrická hudba“.

Zbylé kategorie: „Ty krááááááááso! Podruhé“, „Nepopsatelný zážitek“, „Symbol krásy“, „Stále nová hra“, „Ještě lepší, než jsem čekal“, „Není za co se stydět“.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0