The Surge – NOVINKA – Jenom další souls hra?

Tohle akční RPG se zařadilo mezi souls hry. Mě osobně se do této kategorie The Surge vůbec nehodí. Dalo by se přirovnat i k sérii Deus Ex, Avatar a dalším, ale myslím si, že si zaslouží vlastní kategorii. Dlouho nevyšla pořádná akce v budoucnosti.

Obrovská korporace CREO nabízí řešení pro lidi, které postihl nepříznivý osud, přišli o ruce nebo nohy. Vozíčkář Warren doufá v lepší život, přihlásil se jako dobrovolník pro CREO. Může si vybrat, jestli z něj bude technik (Field Technician) nebo opravář (Heavy Operator). První den v nové práci neprobíhá zrovna podle plánu. Komplex vybuchne. Hráč se probouzí v troskách komplexu obklopen nepřátelskými roboty. Má na sobě nový exoskeleton a začíná tím příběh hry.

Warren heroicky zvedne první píst, který mu leží vedle ruky a začne se prát s drony. Tady tak nějak končí příběh hry. Vlastně jenom jdete pořád rovně a zabíjíte všechno na potkání. Příběh postupně vysvětlují postavy, které hráč potkává a audiology.

Příběh stejně moc hráče zajímat nebude. Hratelnost je to nejdůležitější u The Surge. Budete, stejně jako v Dark Souls, umírat. A hodně. Nic pro slabé povahy. Úroveň nepřátel je nastavena vysoko. Na druhou stranu má hráč tisíc možností, jak se s tím vypořádat. Jako v každé hře můžete mezi skupinu nepřátel naběhnout a mlátit je hlava nehlava. Nebo si můžete vybrat konkrétní část nepřítelova těla a zaútočit na nejslabší část. Tento systém je využíván i pro lootování. V lokacích nejsou truhličky, sudy a ani z nepřátel nic nepadá, proto když něco chcete, musíte si to prostě vzít. Přímo z těla protivníka a je úplně jedno, jestli je to člověk nebo robot. Dostanete plány a potom si teprve můžete nasbírat potřebné materiály. Zdá se to otravné, ale je to neskutečná zábava.

Výstroj je rozdělena na šest částí, v každé ruce může Warren mít jinou zbraň. Každá část nějakým způsobem zatěžuje jádro exoskeletu a je potřeba na to myslet. Další vylepšení dávají implantáty.

The Surge nabízí nové herní mechaniky, zábavu v novém universu a skvělé souboje. Design levelů je příšerný, všechny uličky vypadají stejně, nikde není žádná mapa. Při soubojích vždycky spadnete do nějaké díry. Grafika se až na pár divných textur povedla. Celkově mě hra potěšila. Takže jsme s pár chybičkami dostali skvělé sci-fi RPG.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.