The Town of Light – NOVINKY – Návštěva svérázné psychiatrické léčebny

07. 05. 2017 Jakub Fišer
1 265 zhlédnutí

Poutavý příběh, pěkný grafický kabátek, neotřelé zasazení a skvělé postavy a jejich dialogy. To jsou záležitosti, které by měla splňovat každá moderní adventura, chce-li uspět. Osobně jsem nikdy nepatřil k fanouškům adventur, nudil mě občas zdlouhavý průběh jinak dobrého příběhu, i přes to jsem ale vždy toužil poznat, jaké asi bude dovršení příběhu, jak se to zkrátka vyhrotí. Se slzou v oku vzpomínám na sérii Broken Sword, Runaway nebo českou klasiku Polda a Žhavé léto 3 a půl. Titul, na který se dnes podíváme je ovšem z jiného soudku. Ani zdaleka nepřipomíná toulky Honzy Majera ze Žhavého léta, ale spíše depresivní pocity mentálně slabších či mentálně poškozených jedinců. Hra se jmenuje Town of Light a pokud vás zajímají temné a mysteriózní adventury, doporučuji zbystřit zrak.

The Town of Light není hrou velkého studia, jak jsme koneckonců u těchto nadějných adventur nebo hororů zvyklí. Příběh se odehrává ve 30. letech 20. století a točí se kolem šestnáctileté Renée, která se dostane do toskánského sanatoria, nechvalně proslulého svými praktikami „léčby“ pacientů. Ačkoliv je Renée skálopevně přesvědčena, že je v pořádku a do tohoto ústavu ani za nic nepatří, my, jelikož pomalu rozkrýváme její příběh, můžeme říct, že zas až tak v pořádku rozhodně není, ale nepředbíhejme. Nebudeme nic prozrazovat, ale příběh Town of Light je plný zvratů a emočně vypjatých scén. Již při tomto popisu jsem se několikrát dotýkal žánru horor, který sice Town of Light může připomínat, ale příběh je spíše dramatický a temný, nikoliv ale do té míry, aby se jednalo o horor.

Další dobrá zpráva je, že The Town of Light již vyšlo na PC, na Steamu jej seženete za 19 dolarů. Nicméně brzy se tato silná adventura podívá i na konzole, 6. června totiž vychází i na PlayStation 4 a Xbox One, a to jak v digitální, tak v krabičkové verzi. Autoři zapojily do tohoto projektu široké masy lidí na betatesty, ještě než hra vyšla, a ti byli vyloženě spokojení. 6. června tedy budou moci pravdu objevit i hráči na konzolích a například já osobně jsem na to moc zvědav.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0