The Turing Test – NOVINKY – Uspěje / neuspěje v testu?

  • Vývojáři: Bulkhead Interactive
  • Datum vydání: 30. srpna 2016
  • Platformy: Xbox One, Microsoft Windows
  • Žánr: Logické, Sci-fi, Dobrodružné, Puzzle

Slyšeli jste již o tomto testu? Je to pokus, kterým chceme zjistit, jestli se alespoň některá část umělé inteligence opravdu chová chytře, podobně jako člověk. Ve hře se vaše postava reprezentuje jako člověk jménem Ava. Pokud jste ještě neslyšeli o filmu Ex-machina, která se zabývá především již zmíněným Turingovým testem. A píšu to také z toho důvodu, protože jedna z hlavních hrdinů se jmenuje Ava a je to robot. Dokáže se chovat tak dobře, že přelstí další dva hlavní hrdiny a dostane se na svobodu. Dost ale k filmu, na řadě je hra.

turing-testdd

Objevíte se v kosmické stanici. Stěny a vlastně celé okolí mi malinko připomíná stanici z filmu Marťan. Robot, se kterým se v průběhu celé hry bavíte, se jmenuje Tom. Celkově se mi líbí celé prostředí, ve kterém se pohybujete, rozhodně není nic „odfláknuté“. Nejprve se pokocháte okolím, poté začínáte pracovat. Máte zde možnost vcítit se do situace, kdy člověk poprvé stoupl na měsíc.

Zbraň v ruce. Budeme zabíjet? Zbraň bych přirovnal k „udělátku“ ze hry PORTAL. Neděláte sice portály do zdi, ale přesouváte pomocí ní předměty, díky kterým plníte různé logické úkoly a tímto se dostáváte dál. Při plnění do vás neustále mluví Tom. Bohužel, po nějaké době vám bude tato postava, nebo spíše hlas, lézt na nervy. Do své zbraně různě po mapě nacházíte elektrické náboje, především modré, které slouží jako propojování kabelů a vedení energie. Zajímává věc je, že vše se odehrává v budoucnosti. Vy ale občas najdete počítač, se kterým se dorozumíváte, ale ne ledajaký. Tento počítač je tak starý, že se zmůže pouze na psaní slov, což moc nechápu, kdo do takové budoucnosti použije něco tak starého.

Pokud najdete věc, kterou si chcete vzít, můžete si ji dokonale prohlédnout – pohybujete s předmětem o 360°. Toto nám moc her nenabízí. Pokud jste již viděli některá videa ze hry, asi vám dojde, že u jedné barvy náboje do zbraně to nekončí. Bohužel, je zde také červená kulička. Tudíž bych moc neříkal, že tato hra je sama o sobě nová. Spíše je to remaster portalu, který dostal nový kabátek, to je ale vše. Úkoly jsou na stejný princip. Vlastně, moc nechápu, proč vy, jako inženýr z mezinárodní kosmické agentury jste se ocitli zde, na jupiterově měsíci a máte zjistit něco o zmizelé posádce. Nic jste sem tedy nedovezli, vše je naprosto nové, ale počítač, jo, s tím si hráli jako malí, ten si musí vzít do kosmu. Vážně logické…

turing-test

Pokud tedy uvažujete o koupi, tak zvažte, jestli vás hádankové hry baví. Pokud jste již projeli alespoň jeden díl ze hry portal a bavil vás, určitě doporučuji, protože pokud vás hra nebavila, nedoufejte v to, že by vás Turinguv test bavil. Je to naprosto to samé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.