Slova jako zbraně proti hordám zombie – RECENZE

Hra The Typing of The Dead: Overkill byla v nedávné době zpopularizována hlavně díky platformě Steam. Vývojářům ze studia Modern Dream se tak úspěšně podařilo v roce 2013 oživit žánr již z minulého století, viz modifikace Sega hry The House of the Dead 2 (1998).

Základní koncept hry působí velmi jednoduše, nenechat se zabít hordou zombie při procházení jednotlivých levelů. Originální je prvek, pomocí kterého se hráči s obrovským množství zombie vypořádávají. K pomyslnému zlikvidování jednoho nepřítele musí totiž hráč napsat na klávesnici příslušné slovo nebo skupinu slov, to závisí na výši obtížnosti zvoleného levelu. Hráč se ale jen málokdy vypořádává pouze s jedním zombie. Stačí, když se na obrazovce objeví tři mutanti a je o zábavu postaráno. Ve velmi krátkém časovém úseku tak musí hráč napsat popořadě tři sousloví, které jsou někdy složeny až ze čtyř víceslabičných slov. Tento jednoduchý koncept obohacují souboje s bossy, při nichž se hráč velmi snadno zapotí.

Hra je zasazena do realistického prostředí a ve výsledku poskytuje i kvalitní grafické zpracování. Vzhledem k tomu, že hráč nemá možnost zasahovat do pohybu postavy, je pohyb naprogramovaný lineárně a jednotlivé levely jsou dobře optimalizované. Tak je možné hru spustit i na slabších zařízeních, které by stejně graficky zpracovanou hru s možností volného pohybu hrdiny výkonnostně neunesly.

picture_1

Tento originální herní zážitek doplňuje groteskně zpracovaný příběh, až si v určitých chvílích pokládá hráč otázku: „Koho tohle napadlo?“ Hra poskytuje chronologické prostupování příběhem, plynulé procházení mezi levely a zároveň přeskakuje mezi jednotlivými herními postavami.

Hra poskytuje opravdu originální herní zážitek, a i když může působit oddechově, není tomu tak. Hráč má možnost se zlepšovat, odemykat další módy, sbírat achievementy a zejména splnit všechny levely na nejtěžší obtížnost dá pořádně zabrat. Za částečnou kompenzaci můžeme považovat opravdu razantní zvýšení rychlosti, kterou po absolvování několika úrovní dovede hráč psát.

+ Opravdu originální herní zážitek, odlehčující příběh a mnoho hodin zábavy.

– Bohužel zatím hra není dostupná v češtině.

Hodnocení: 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *