The Unexpected Quest – MOBILNÍ HRY – Trpaslíci na všechny platformy!

The Unexpected Quest je fantasy adventura, ve které se jako skupina trpaslíků snažíte vzpamatovat z nešťastné situace. Takže sbíráte důležité suroviny, craftíte potřebné vybavení a měníte prostředí kolem sebe podle vlastního vkusu. Jde o pohodovou strategii, kterou můžete vyplnit čas a mžůete si ji zahrát na čemkoliv.

  • Datum vydání: 27. listopadu 2020
  • Vývojář: Rionix
  • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch, Android, macOS

Na první pohled vypadá barevná hra v hlavní roli s trpaslíky neuvěřitelně lákavě. Má všechno, co by měla správná RTS mít. Hráč úkoluje svoje jednotky, buduje vlastní města a užívá si průchod osmi kapitolami. Dokud nenarazí na to, že je hra poměrně krátká a znovuhratelnost je na nule.

The Unexpected Quest je neuvěřitelně jednoduchá hra a to nemyslím ve zlém, můete u ní kompletně vypnout. Všechno se odvíjí od základních, ale efektivních mechanik. Sbíráte jídlo, materiály a peníze. Kupujete si nová území, která můžete prozkoumat, čas od času najmete vojáky, kteří vyřeší všechno, co tam čeká a tak pořád dokola. Klikáte, rozšiřujete svoji malou říši a úspěšně přitom zabíjíte čas.

Lineární průchod nenabízí moc velké možnosti, ze kterých byste si snad mohli vybrat. Na nově odemčeném kousku už jsou připravené budovy, které tam postavíte. Čeká se jenom na materiál. Hra se občas snaží tvářit jako těžká, narazíte v ní na puzzly a možná se čas od času musíte zastavit a chvíli přemýšlet nad tím, jak dál. Podle mě to ale není taková výzva, jakou z toho hra dělá.

The Unexpected Quest není špatnou hrou, jenom je plná toho, co už jsme všichni viděli jinde. Možná tak nejde o hru, která je cílená na ty z nás, kteří jsme prošli snad každou fantasy strategii, ale na mladší hráče, kteří ještě takové zkušenosti nemají a tady je můžou nabrat. Výhodou je, že si hru můžou zahrát na čemkoliv, kromě počítače, je hra dostupná i na Nintendu nebo v Google Play.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *