The Unholy Society – RECENZE – Když na vymítání stačí appka!

The Unholy Society je 2D adventura, inspirovaná film a komiksy z 80. a 90. let. Hlavní postavou hry je kněz, který jako jediný může zachránit naši zkaženou planetu, a naštěstí pro nás, to dělá ve velkém stylu. Představte si někoho jako byl Constantine, jenomže jezdí na skatebordu a přitom vymítá v podstatě cokoliv z kohokoliv. To je rychlá charakteristiky hry The Unholy Society, která vychází už dnes.

  • Datum vydání: 25. 02. 2020
  • Vývojář: Cat-astrophe Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch

The Unholy Society staví před hráče jednoduchou zápletku. Když se hlavní protagonista Bonaventura „Bon“ Horowitz probudí s kocovinou v hotelovém pokoji, nemá tušení, koho si to s sebou přivedl. Jeho přítelkyně/společnice se promění v krvelačnou bestii a Horowitzovi nezbývá, než vytáhnout z kapsy telefon a najít vymítací appku.

Zapomeňte na svěcenou vodu, Bibli a dlouhá latinská slova, k vymítání v dnešní době stačí jednoduchá aplikace. Vývojářům se povedlo zábavně oživit hru právě vymítání. Bon vytáhne mobil kdykoliv se jeho směrem blíží nějaké zlo, vybere si kouzla, která chce používat a potom už jenom stačí najít symboly na obrazovce.

The Unholy Society je hra inspirovaná nejznámějšími horory, a kromě referencí na Silent Hill nebo Za sedm dní zemřeš, se hlavní postava setká i s narážkami na Tonyho Hawka. Samotný humor ve hře je trochu jednoduchý, ale upřímně mi to nevadí. Hra má svoje momenty, zasmějete se a myslím si, že nebudete litovat energie ani peněz do hry vložených.

Jde o dost zábavnou adventura, ve které si hráč chce vychutnat každý dialog. Příběh je dostatečně zajímavý na to, abyste hru chtěli dohrát, ale možná vám to jednou bude stačit. Každý démon, se kterým se setkáte je trochu jiný než předešlý s úplně jinou povahou, ale bohužel se moc nemění samotné vymítání.

Za mě se vývojářům nejvíc povedlo grafické zpracování. Celá hra je originální, dobře se na ni dívá a vizuální styl prostě táhne hráče k sobě. Trochu mě mrzí chybějící dabing, ale u adventur to není nic neobvyklého a největším zklamáním hry je herní doba. Když se budete snažit, proběhnete hru za méně než hodinu, a i když se časem dočkáme další kapitoly hry, vývojáři extrémně krátkou herní dobu nikde nezmiňují a při pořízení hry o tom nemáte nejmenší tušení.

Hodnocení 5/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *