The Waylanders – NOVINKY – Napůl hotový nástupce Dragon Age je na Steamu!

Studio GATO posbíralo talentované lidi, kteří pracovali na titulech jako je Dragon Age, Mass Effect nebo Pillars of Eternity a začalo pracovat na vlastním RPG. Tak vznikla hra The Waylanders, duchovní nástupce Dragon Age: Origins, která je od 16. června v Early Accessu na Steamu.

  • Datum vydání: 16. června 2020
  • Vývojář: GATO STUDIO
  • Platformy: Microsoft Windows

Svět The Waylanders je rozdělen do dvou časových linek. V první z nich se hráč setká s kelty a jejich bohy. Keltská kultura je bohatá a hra hodně čerpá z mytologie, proto je možné, že se hlavní hrdina dostane do křížku s vlkodlaky nebo gobliny. Druhá časová linka zavede hráče do středověkého království, to sice nenabízí takovou paletu nepřátel, ale hráč ocitne uprostřed boje o trůn a bude si muset vybrat stranu.

The Waylanders je v mnoha ohledech klasické RPG, hráč je doprovázen skupinou hrdinou, se kterými se během hraní může spřátelit nebo začít romanci. Hlavní úkoly ho provedou příběhem herního světa, zatímco ty vedlejší odhalí některé detaily z minulosti hrdinových přátel.

Ovládáním hra připomíná Dragon Age víc než všechny díly, které přišly po Origins. Každý člen party má (ideálně) jiné schopnosti a přispívá něčím v souboji. Soubojový systém je podobný jako v Origins, můžete si ho kdykoliv zastavit a promyslet další kroky. The Waylanders přidá navíc systém formací a na rozdíl od jiných her můžete efektivně využívat komba a lépe se například krýt za zdí z vlastních šípů.

The Waylanders je už teď na Steamu, ale nálepka Early Access by tady měla být zvýrazněná červeně. Hra prezentuje fantasy svět se zajímavými možnostmi, ale na rozdíl od jiných skoro hotových titulů, má před sebou The Waylanders ještě dlouhou cestu. Když se ale na chvíli dostanete daleko od bugů a glitchů, jde o opravdu zajímavé RPG s nebojím se říct nezapomenutelnými lokacemi a perfektním příběhem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *