The Waylanders – RECENZE – Obří potenciál, hrozné provední!

Fantasy RPG The Waylandres se snaží nalákat hráče na ten pravý a nefalšovaný zážitek ze starých dobrých her v hlavní roli s Kelty. Tyhle hry sdíleli jednu zásadní věc, pořád dokola jste hru ukládali, protože se mohla kdykoliv špatně vykreslit mapa nebo se nenačetla NPC postava a mohli jste se jít klouzat. A i když je The Waylanders úplně nová hra, narazíte v ní přesně na tenhle typ problémů.

  • Datum vydání: 2. února 2022
  • Vývojář: GATO STUDIO
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

The Waylanders čerpá z keltské mytologie a bere hráče do barevného světa, kde je možné i cestování časem. Se skupinou hrdinů se po vzoru prvního Dragon Age vydáte na cestu, která vede přes jeskyně, lesy, bažiny… Prostě všechno, kde žijí bestie s ostrými zuby a drápy.

Hra tak začíná celkem slibně, máte mapu a prvních pár úkolů. K většině RPG mě napadají slova jako epická nebo nezapomenutelné a doufala jsem, že to tak bude i Tha Waylanders, ale něco tady tomu chybí. Většina úkolů se skládá z cesty do nějakého bodu, sehnání předmětu a cesty zase zpátky, což se brzo ohraje.

A jestli si myslíte, že tyhle cesty oživí souboje tak se pletete. Nejčastěji bojujete s přerostlými pavouky, což je takový nemastný neslaný protivník. V průběhu boje můžete dění kdykoliv stopnout a přerozdělit úkoly ve své skupině. Ale to funguje jenom pokud jste fanoušek vylepšování statů a přerozdělování schopností. Protože jakmile přestane svoji partu vylepšovat nebo někde uděláte chybu, hra se stane v podstatě nehratelnou a musíte si snížit obtížnost na cinematic.

Na vytváření nějakého hlubokého pouta mezi členy výpravy a vámi taky není moc času. Úkoly pro společníky jsou poměrně rychlé a celá hra se taky brzo posune ke svému konci. Takže i když je tam potenciál pro něco většího, vyjde to nakonec nějak naprázdno.

Po audiovizuální stránce nabízí hráčům krásný svět, který je jako stvořený pro průzkum a plnění vedlejšáků. Bohužel základním předpokladem toho je, že hra musí v první řadě fungovat.

Hra působí, jako kdyby byla na začátku Early Accessu, ale Steam stránka nic takového už neukazuje, má jít o hotovou hru, tak co se děje? V The Waylanders se dostáváte do skutečně rozsáhlého světa s vlastní minulostí, pravidly a vůbec vším, co pořádný fantasy svět potřebuje. Je tak celkem škoda, že v žádné lokaci se nevyhnete bugům a rozbitým NPC, dokud nenarazíte na chybu, která definitivně rozbije celou hru.

The Waylanders má obrovský potenciál, který zabíjí tuna nedodělaných, špatně vyzkoušených věcí, které hru rozbíjí a všechno kazí. Takže dokud nedostane pár patchů, nemá cenu ztrácet s ní čas a to je velká škoda. Mělo jít o duchovního nástupce Dragon Age, ale v tomhle stavu opravdu není.

Hodnocení 4/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *