The Wild Eight – RECENZE – Přeživší na Aljašce

  • Vývojáři: Eight Points
  • Datum vydání: Na konci roku 2016
  • Platformy: Hra by měla vyjít na XBOX ONE a Windows
  • Žánr: Survival game, Indie hra

Přeživší. Toto je jediná informace, kterou víte po probuzení v rozpadlém letadle, ve kterém jste letěli. Přeživší uprostřed nemilosrdného prostředí, které se nachází na Aljašce. Nejste zde ale sami. K přeživším z celého letu se k vám přidá dalších sedm lidí, a vy si zřejmě můžete vybrat, za koho budete po dobu vašeho nedobrovolného „dobrodružství“ hrát. Byl let, který se zřítil, předem naplánovaný k této zkáze, nebo to byla pouho pouhá náhoda?

The Wild Eight zbyli

Počkat na záchranu, nebo prozkoumávat krajinu a okolní lesy? Samozřejmě, že jde o prozkoumávání prostředí, kdo by si taky koupil hru, kde se pouze počká na záchranu? Vzhůru tedy objevovat nový, nebezpečný svět bez hranic.

Po dobu putování potkáváte mnoho záhadných subjektů, kteří nejsou vůbec přátelští a lidem jde o život. Najít zde můžete záhadné entity, neviditelné stvoření a především kreatury, které do našeho „reálného“ světa rozhodně nepatří. Čím dále se probojujete do nitra Aljašky, tím se zmenšují procenta na přežití všech lidí.

The Wild Eight les2

Jste sólový hráč, nebo dáváte přednost co-op hraní? Je to jen na vás, co si vyberete. Každá volba bude mít své klady a zápory. U co-op hraní, bude zápor ten, že ne všichni spoluhráči budou hrát podle vašich pravidel, a bude se vás a vaší skupinku lidí snažit pozabíjet.

Myslíte, že smrt se skrývá pouze ve chřtánu kreatur? Opak je pravdou. Smrt bohužel čeká na každém kroku, a to od zmíněných kreatur, které vám nedají spát, tak také musíte dávat pozor především na chlad a hlad. Stačí zabíjet monstra a posečkat chvíli u ohně. Tímto zabijete hned 2 mouchy jednou ranou.

The Wild Eight les

Výhoda ve hraní této hry je speciálně v náhodně vygenerované mapě, což bychom u takové hry možná nečekali. V této hře je nespočet možností co dělat, alespoň to slibují tvůrci. Jeden příklad ale uvedu. Bude zde příběhová část a přidá se k ní taktéž bonusová část, kterou sice dělat nemusíte, ale pokud hra někoho opravdu nadchne, určitě se bonusové úkoly zalíbí.

Hra je teprve ve vývoji, ale již nyní vypadá velmi slibně, a to i pro mne, jelikož nejsem moc velký zastánce INDIE her. Hru můžete podpořit přes KICKSTARTER.

Předběžné hodnocení: 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.