The Witcher: Monster Slayer – MOBILNÍ HRY – Zaklínač v rozšířené realitě!

The Witcher: Monster Slayer je mobilní hra přímo od CD Projektu ze světa Zaklínače. Podobně jako Pokémon GO propojuje skutečný svět s tím herním, s telefonem v ruce se z vás tak stává zaklínač. Hra je free-to-play pro Android i iOS.

  • Datum vydání: 21. červenec 2021
  • Vývojář: Spokko
  • Platformy: Android, iOS

The Witcher: Monster Slayer je hra s rozšířenou realitou. Takže se díváte skrz kameru svého telefonu na svět kolem sebe a procházíte se po okolí tak dlouho, dokud nenarazíte na něco zajímavého. V téhle hře jsou to většinou monstra z herního světa.

Hra funguje podobně jako Pokémon GO nebo Harry Potter: Wizards Unite, vychází z Google Maps a transformuje herní svět před hráčovýma očima. Posílá ho plnit úkoly do určitých oblastí a dokonce jsou v i NPC postavy. Hra má příběh a je plně dabovaná, takže si na cestu nezapomeňte přibalit sluchátka.

Nebyl by to svět Zaklínače bez pořádného boje. Se zběsilým tapáním na displej telefonu, se ale moc daleko nedostanete. Vývojáři chtěli přidat něco navíc a částečně jim to vyšlo. Soubojový systém je poskládaný z přejíždění prstem po displeji, rychlé přejetí znamená rychlý ale slabší útok, o něco pomalejší s pauzami fungují jako silné útoky. A dá se i krýt nebo nakreslit znamení pro jeho seslání.

Soubojový systém sice není tak uspokojivý jako když sedíte před obrazovkou se zapnutým Zaklínačem 3 a masakrujete všechno v dosahu meče, ale není ani špatný. Protože jde pořád o RPG musíte si rozdělovat body schopností a vylepšovat svoji postavu. Stejně tak s sebou taháte inventář plný užitečných věcí. Ale tady se dostáváme k největšímu problému hry, mít totiž pořádnou zásobu surovin ke craftění je tady skoro nereálné. Materiály dochází rychleji než je nacházíte a hra se velice brzy zeptá, jestli si je nechcete dokoupit za reálný peníz.

Mikrotransakcím se tedy nevyhnete, ale na druhou stranu mluvíme o hře, která je úplně zdarma a není vůbec špatná. Hlavně pro fanoušky Zaklínače je to něco nového.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *