Thief of Thieves: Season One – NOVINKY – Na první pohled perfefktní!

Thief of Thieves je epizodicky vycházející hra, sledující příběh zlodějky, která pro svého šéfa okrádá další zloděje. Inspirován knižní předlohou nám autor The Walking Dead Robert Kirkman přináší další hru. Upřímně se divím, že hra od takového profláknutého autora nezískala víc pozornosti, ale nemůžu mít všechno. Hra už je nějakou dobu dostupná na PC a Xbox, ale teď vyšla na Nintendo a my se podíváme na to, co hráče čeká.

  • Datum vydání: 16. července 2018
  • Vývojář: Rival Games Ltd
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, Nintendo Switch

První věc, která zaujme snad každého už v traileru je audiovizuální zpracování hry. Thief of Thieves je plná jasných barev, podbarvená skvělým soundtrackem, stylizovaná jako komiks odvádí skvělou práci.

Conrad Paulson alias Redmond je unavený okrádáním obyčejných lidí a rozhodnete se místo toho obírat zloděje. Mluvíme tady o pánovi, který už není nejmladší a očividně má rád svoje pohodlí, a proto si na špinavou práci najme Celii. Hlavní hrdinka hry Celie je tak jakási prodloužená ruka pana Paulsona, který ji po telefonu naviguje.

Thief of Thieves: Season One je plná zajímavých heistů. Prvním úkolem hráče je ukrást kolo nějakého zbohatlíka v Hollywoodu. Jde v podstatě o tutoriál misi, ale ovládání hry je neuvěřitelně intuitivní, a i když klikáte na objekty kolem sebe, všechno zapadá do prostředí kolem a nijak neruší váš herní zážitek.

Bohužel tenhle pocit vydrží hráči jenom chvíli. Než si všechno osaháte je hra perfektní a máte pocit, že se pořád něco děje, jenomže potom přijde zlom. Mise se začnou opakovat, děláte pořád to stejné a AI ve hře je neuvěřitelně náladové. Někdy funguje perfektně, jindy jako byste mluvili s kamenem. Dalším problémem jsou předměty kolem vás. Hra se tváří, jako že je v pohodě, když půjdete vypáčit zámek naproti vám, ale vypáčíte ho jenom v případě, že je to jeden z „těch“ zámků, se kterými jde ve skutečnosti něco udělat.

Thief of Thieves vypadá naprosto úžasně a příběh se taky nemá za co stydět, ale celkově hra působí hrozně koridorově. Tváří se jako otevřená hráčovým myšlenkám, ale vaše možnosti jsou dost omezené.

Nakonec jsem vlastně dostala odpověď na otázku proč se hře tak málo mluví. Gameplay je nudný a pokud opravdu nemilujete, když vám někdo předčítá komiks, možná sáhněte spíš po knize.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *