Thief Simulator – TÉMA – Buďte dobrým lapkou

Už jste někdy přemýšleli, jaké to asi je, být dobrým lupičem? Dnes se nad tím zamyslíme, do naší nepsané rubriky o simulátorech totiž doputoval skutečný klenot – a to není myšleno s náručí sarkasmu, ale opravdu, Thief Simulator je totiž skutečně dobrá hra. A jakkoliv bizarně působí (nakonec, učí hráče krást), skutečně je velmi dobře zpracovaná a velmi příjemně se hraje. Zhostíte se v ní role lupiče, klasického bytaře, který se živí tím, že vykrádá byty v sousedství.

 

Vy jakožto bytový lupič samozřejmě nejste jen pahorek vyčnívající nad horizontem, ale jste rybou v rybníčku, jste tedy součástí zločinecké organizace. Byty a domy ve vašem sousedství tak budete vykrádat nejdříve jen s malým autem, batůžkem, kam se toho moc nevejde a pouhými šperháky. Postupně se však vylepšíte a za utržené peníze z lupu i budete moci kupovat speciální vybavení, jako jsou například elektronické šperháky, rukavice pro lezení po živých plotech, páčidla a různé druhy podobného zlotřilého náčiní.

S tím jde ruku v ruce také vylepšování vašich zločineckých schopností. I zde je totiž přítomen RPG systém vylepšování perků a schopností. Můžete si tak vylepšovat obratnost, odhad na ceny a tak dále. Občas se ale přihodí, že vám vloupačka nevyjde na perfekt a někdo vás uvidí, po čemž instinktivně zalarmuje policii. I to se může stát, ale naštěstí máte vždy připravené únikové auto. Velmi pěkná herní mechanika je i výběr způsobu, jak se do domu vloupat. Můžete totiž vypáčit zámek natvrdo, rozbít okno či něco tak podobného, rychle vzít lup a utéct, anebo můžete potichu odemknout zadní vchod, nejlépe v noci, posbírat to nejlepší a zmizet pod rouškou noci, nikým neviděn a ani neslyšen.

Hra bude již brzy venku, konkrétně 9. listopadu, a je zatím dostupná pouze na PC na platformě Steam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.