Thimbleweed Park – NOVINKY – Když klasik dělá klasiku

Nová detektivní 2D klikačka od Rona Gilberta a Garyho Winnicka? Už to zní dostatečně zajímavě na to, abychom novince Thimbleweed Park věnovali trochu víc času.

Pokud pořád matně tápete, musíme se vrátit zpět do devadesátých let ke zrodu klasických adventur. V této době se na herním poli objevuje The Secret of Monkey Island a pokračování Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge, tituly, na kterých se oba dva výše zmínění výrazně podíleli a formovali samotný žánr. V těchto šlépějích kráčí i Thimblewee Park. Máme tu tak klasickou adventuru tvořenou lidmi, kteří tento žánr přivedli na svět. Na ně pak navazovali další studia a zrodil se tak i náš Polda.

Grafický design tak zůstává v 2D pixelové grafice s jednoduchým menu a inventářem. To nejdůležitější se skrývá samozřejmě v příběhu. Vše se odehrává v městečku Thimbleweed Park, kde došlo k vraždě! Ano, ihned všem vyskočí klasické asociace spojené s tímto tématem. (Twin Peaks, Wayward Pines, The X-Files, The Killing, True Detective a mnoho dalších filmů, seriálů a knih s detektivní tématikou.) Thimbleweed Park ale rozhodně bezhlavě nekopíruje tradiční témata.

Adventury máme často zafixované jako tituly s jednou postavou a víceméně lineárním příběhem, ale čekali bychom toto od vývojářů, kteří stáli hrdě u zrodu žánru? A od Rona Gilberta, který se k psaní klasické adventury vrací po letité pauze? Ne! Thimbleweed Park je hrou, ve které můžete plynule přepínat mezi několika herními postavami a pomalu rozplétat klubko záhad vedoucí ke společnému konci. Hlavními postavami je dvojice detektivů, díky kterým začnete poznávat malé město do těch nejtemnějších detailů a stejně tak i jeho obyvatele. Hra se rozhodně netočí jenom kolem hlavní postavy, jak můžeme být zvyklí u klasických adventur.

Hra se bude řídit vašimi rozhodnutími a s pomocí policejního zápisníku budete moci postupně a smysluplně skládat dohromady puzzle vytvořené těmi nejlepšími vývojáři žánru. Jako bonus dostanete profesionální dabing postav a nezbývá nic jiného než se zamýšlet nad tím, kde jsou hranice mezi filmem, knihou a počítačovou hrou, protože Thimbleweed Park má pro vás od každého trochu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *