Thimbleweed Park – RECENZE – Jak navodit tu správnou atmosféru?

Thimbleweed Park si mě získal okamžitě a stále nevím proč. Když jsem se o této novince dozvěděl poprvé, nepředpokládal jsem, že by se vývojářům mohlo povést vrátit do starých dobrých adventur až takovýmto razantním způsobem.

Do poklidného městečka Thimbleweed Park přicházíte s agenty Reyes a Ray vyšetřovat vraždu. Vše začíná seznámením se s prostředím, skvělým dabingem, jednoduchým inventářem a mysteriózním prostředím ve stylu Twin Peaks. Od klasické adventury ale následuje odklon velmi brzy. Nejenže můžete přepínat mezi jednotlivými hlavními postavami, ale brzy hrajete i za postavy z města, díky čemu tak poznáváte jejich příběh a jednotlivé díly skládačky do sebe začínají zapadat. Jeden příklad za všechny – v roli agentky jste uneseni a ponecháni v uzavřené kanalizaci kde naleznete jenom minci a telefonní automat. Na zdi odhalíte nápis “V případě ohrožení zavolejte …”. Jednoduše přepnete na agenta, který se nachází ve městě a zajdete se podívat do telefonního seznamu. Najdete číslo, přepnete zpátky na agentku a zavoláte si pomoc. A takto to funguje nadále.

Velmi povedené je taktéž navození mysteriozní atmosféry dosti podivného města. Do toho skvěle zapadá psychologie postav. Zkušená agentka, která chce mít vše rychle z krku a agent junior, který by se rád něco přiučil a dokázal, že není k ničemu. Postupně je hráč seznamován s dalšími a mnohdy podivnými postavami městečka Thimbleweed Park a pomalu se zapojuje do dění.

Pomáháte místní prodavačce vymyslet název obchodu, v roli klauna se snažíte splácet dluhy a taktéž si zahrajete i za mladou dívkou toužící stát se herní vývojářkou. V její roli máte také možnost navštívit rodinnou knihovnou, kde naleznete odkazy například na legendární adventuru The Secret of Monkey Island.

A přesně na výše zmíněných detailech vyniká dokonalá znalost řemesla herního vývojáře a designera. Vše je propracované do nejmenšího detailu a starým dobrým adventurám není konec, jen se prostě musí vědět jak na to a dát do toho pořádnou dávku energie.

Hodnocení: 10/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *