This War of Mine – RECENZE – DLC The Last Broadcast 2/2

Co se týče samotných lokací k prozkoumávání, tak těch je opravdu mnoho. Mezi nejzajímavější patří například hudební klub a skladiště. Na tyto místa jsem se vracel několikrát a pořád bylo co objevovat. Poprvé jsou lokace v obležení vojáků a vy se snažíte ukořistit aspoň nějakou tu potravu, následně tam můžete zavítat lépe vyzbrojeni a o vojáky se postarat. A nakonec už jenom prolézt každé zákoutí, propilovat se všemi mřížemi a obstarat ty nejzajímavější věci. The Last Broadcast obsahuje i investigativní mechaniky a vy se tak podle stop (které není těžké najít) dozvídáte, co se na daném místě stalo a následně o tom vyprávíte do rádia.

Pořádnou dynamiku hra nabere když jde do tuhého a armáda už klepe na dveře a vy se máte rozhodnout, zdali si udržet hodnoty a v rádiu vykládat pravdu nebo vzít v potaz sebe a snažit se přečkat válku v ústraní.

Na This War of Mine je skvělé, že si můžete vybrat velkou spoustu cest, kterými se vydat. Můžete například získávat obživu z obchodu výměnou za léky, které vyrobíte z bylinek. Můžete pálit alkohol a obchodovat s ním. Můžete si rychle obstarat zbraň a zvolit agresivnější způsob hry. Můžete jenom prozkoumávat a mnoho dalšího. Troufám si tak říci, že i kdybyste DLC hráli čtyřikrát za sebou, tak pořád budete mít dostatek možností, kterými se vydat. The Last Broadcast se mi podařilo dohrát přibližně za 22 herních dní, přičemž jsem nepospíchal, ale ani neprozkoumával nic extrémně detailně. Co se týče reálného času, tak DLC zabere přibližně tři hodiny, což je podle mě naprosto v pořádku vzhledem k cenovce čtyř eur nebo sedmi eur za Season Pass.

Mým úkolem tu rozhodně není vyzradit příběh a tak jenom naznačím. V DLC se objeví více postav, za které budete moci hrát a taky mnoho situací, které budou cílit hlavně na vaše emoce.

Na závěr bych snad jen shrnul, že The Last Broadcast je skvělým pokračováním v sérii This War of Mine a osobně se už nemohu dočkat dalšího a posledního dílu ze série Stories. The Last Broadcast je sice o malinko více předvídatelnější než předchozí DLC Father’s Promise, ale i tak je prostředí válečného vysílání rádia skvělé!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *