Those Who Remain – NOVINKY – Nový dechberoucí thriller na obzoru?

Atmosférických her s hutným obsahem a tou opravdovou atmosférou není nikdy dost. Jak se ale pomalu a jistě poroučí rok 2018 do zapomnění, valí se na nás podobných herních titulů čím dál tím více. Ten dnešní je ale v lecčem jiný. Titul od vývojářského studia Camel 101 (o oblíbené značce cigaret jistě není pochyb) jménem Those Who Remain ukazuje, že k podobným herním počinům jsou vývojáři skutečně jako stvoření. Totiž, v minulosti studio Camel 101 vytvořilo několik sci-fi strategií s arkádovou tématikou, to však nebylo to skutečné terno. Atmosférický skoro-horor Those Who Remain na to jde úplně jinak. A to je dobře!

Ve finále je chronotop díla vlastně úplně pasé, celý příběh se totiž odehrává na pozadí pohnuté mysli hlavního protagonisty Edwarda Turnera. Je tak vhodné připravit se na útěk před temnými bytostmi a zosobněnými strachy Turnerovy duše. Dá se odtušit, že hra bude mít jakýsi detektivní podkres, jak jinak si totiž vysvětlit název hry, který v překladu znamená „Ti, co zůstali“? Jak je vidět, myšlenky hlavní postavy proudí opravdu rychle. Každopádně, trailer, který k je přidán k oznámení titulu, jednoznačně upozorňuje na to, že náš hlavní hrdina nebude mít jakékoliv (byť imaginární) zbraně a proti monstrům ukrytým v jeho hlavě se bude muset bránit prachsprostým útěkem a skrýváním se.

Na každý pád, podle zmíněného traileru to vypadá, že vývojáři z Camel 101 se skutečně poučili a rozhodli se servírovat nám hry, které stojí za to. Bohužel pro ně, nešlo se ubránit evidentního eklekticismu, inspirace mohla být čerpána například z Layers of Fear či z taktéž atmosférického Alana Wakea. To nám však nebrání se na hru těšit. A že to vývojáři s tímto titulem myslí skutečně vážně, to dokazuje i jeho budoucí dostupnost, která má být stanovena na rok 2019 a objevit se má hra na všech hlavních platformách, kromě PC a Steam tedy musíme počítat i s Xboxem One, PlayStation 4 a také Nintendem Switch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *