Thronebreaker: The Witcher Tales – NOVINKY – Zase bude co hrát!

Zaklínače Geralta asi není třeba představovat. V jeho rozsáhlém světě se vyzná nejeden hráč nebo čtenář a brzy se k nim přidají i diváci Netflixu. Asi nikoho tak nepřekvapí, že když byla oznámená nová hra zaměřená na příběh s prvky Gwentu, fanoušci si v kalendáři označili 23. října jako den D. Vydání Thronebreaker: The Witcher Tales se blíží a my se podíváme, co nás čeká.

Datum vydání: 23. října 2018

Vývojář: CD Projekt Red

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Thronebreaker bude něco mezi karetní hrou Gwent a klasickým RPG tak jak ho známe. Vypadá to, že se vývojáři snaží svést dohromady fanoušky Zaklínače, kteří si zvykli na běhání po Temerii a hráče Gwentu, kteří si užívají karetní souboje.

Jak bude taková hra vypadat a fungovat? To jsou otázky, na které jsem se trochu bála zjistit odpověď. Ukázalo se, že CD Projekt ví přesně co dělá a Thronebreaker se stal něčím, na co se opravdu těším.

Základem všeho je příběh. Zahrajeme si za královnu Meve a za tu nás čeká série rozhodnutí, která by měla vést ke dvaceti různým koncům. Hlavními úkoly bude průzkum okolí, správa tábora a samozřejmě souboje. Vývojáři navíc slibují, že ve hře strávíme asi 30 hodin, takže nejde o nic malého.

A jak už jsem zmínila, RPG prvky budou střídat karetní souboje. Karty ale budete potkávat celou hru. Místo inventáře budete mít balíček karet, každá karta představuje fyzický předmět nebo osobu a vaše rozhodnutí povedou vždy k obsahu balíčku. V praxi to znamená, že pokud vám zemře nějaké postava nebo odejde z vašeho tábora, zmizí z balíčku její karta a vy ji nebudete moci při souboji použít. Jakmile získáte nového člena, jeho karta se balíčku přidá. A maximální počet karet by měl být někde u 250.

Co se samotného souboje týká, bude se opět točit kolem karet. Vývojáři do hry zabudovali jakési nápovědy, které vám na začátku souboje řeknou, jaké karty použít a které radši vynechat. Pokud se bojíte zdlouhavého až umělého natahování hry právě tímto soubojovým systémem, nemusíte se bát. Klasický souboj má tři kola, ale jestli máte na spěch nebo se v taktickém tahání překvapení z balíčku nevyžíváte, můžete rovnou přeskočit do posledního kola a souboj urychlit.

Thronebreaker asi nebude pro všechny fanoušky Zaklínače. Postup hrou budou „zpomalovat“ dlouhé dialogy a souboje. Obrovským lákadlem alespoň podle mě jsou lokace, do kterých jsme se nemohli podívat v žádných předchozích hrách (Lyrie, Rivie nebo Aedrin a Mahakam) a nová dějová linka. Grafické zpracování asi taky nikoho neurazí a za 26€ si nic lepšího nekoupíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *