Timberborn – NOVINKY – Počátky bobří civilizace!

Lidé jsou dávno pryč a vládu nad zničeným světem převzali bobři. Mezi obdobím sucha a dešťů se začínající bobří společnost snaží vybudovat prosperující město v čele s hlavní surovinou – dřevem, a dojde i na stavbu přehrad.

  • Datum vydání: zatím není oznámen
  • Vývojář: Mechanistry
  • Platformy: Microsoft Windows, Mac OS

Timberborn začíná jako všechny ostatní budovatelské simulátory. Malá skupina bobrů kácí stromy v okolí a staví z nich základní budovy, zatímco jiná sbírá borůvky. Nejdůležitější budovy na začátku tak budou farmy, ubytování a vodojemy. Většina budov potřebuje, aby v ní alespoň jeden bobr pracoval a městečko se tak začne celkem rychle rozrůstat. Plocha, na které hráč staví není zase tak velká, ale neštěstí je ve hře možnost stavět budovy na sebe.

Malá skupinka bobrů začíná na jednom z malá zelených míst na mapě, období sucha je hlavním tahákem hry a vývojáři to hezky promysleli. Zelená půda, na které se dají pěstovat plodiny a hlavně na ní rostou stromy, se soustřeďuje jenom kolem vody. Pokud voda dojde, všechno uschne a hladovějící bobři přijdou o většinu surovin. Na řadu přichází stavba přehrad a efektivní hospodaření s vodou.

Stavba budov ale není všechno, bobři mají svoje potřeby. Přežijí sice jenom na borůvkách, ale vyvážená strava je udělá mnohem štastnější. Stejně tak kvalitu jejich života zvýší náboženství, vzdělávání a zábava. Ovlivňuje je i cyklus dne a noci. A součástí hry je i bobří věda. Kromě výzkumné budovy, umí bobři čerpat elektrickou energii ze svých nádrží a využít ji pro svoji osadu.

Timberborn zatím nemá přesně stanovené datum vydání, ale jestli se vám líbí myšlenka budování bobří civilizace, můžete si hru vyzkoušet v její demo verzi na Steamu. Demo verze bude dostupná do 16. února, je to zatím jenom malá ochutnávka, oproti tomu co všechno vývojáři chystají do plné verze, ale určitě naláká hráče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *