Titan Quest Anniversary Edition – RECENZE – Vše při starém

  • Vývojáři: TQH Nordic
  • Platformy: Windows
  • Datum vydání: 31. srpna 2016
  • Žánr: Akční, RPG

Po zkrachovalém studiu THQ se společnost Nordic Games rozhodla založit firmu THQ Nordic. Jejich cílem je především znovu probudit ze spánku a přivést k životu staré značky. První se tak stává skvělá diablovka z roku 2006 zasazená do mýtického a bájného antického Řecka. Titan Quest se tedy dočkal svého nového zpracování verze v podobě Anniversary Edition. V edici najdeme původní hru a také její rozšíření Throne. Pro majitele původní, ovšem pouze na steamu, byla hra zcela zdarma. A my ostatní, kteří si s digitální distribucí nevystačíme a chceme pěknou krabičku, musíme bohužel investovat do nové verze.

TitanQuest_1

Hra je po hratelné stránce naprosto totožná a to rozhodně není na škodu. Hra ani tehdy neměla nějaké výrazné bugy či problémy. A tak zde máme klasické menu, kde si vytvoříte základním způsobem vzhled a to samozřejmě pouze barvou tuniky, pohlavím a jménem. A hned jste vrženi do antické krajiny, která je zmítána uniklými titány a hněvem bohů.

Mezi hlavní novinky hry se rozhodně počítá vylepšený multiplayer, kde je konečně přidán voice chat a možnost NAT pro stabilní připojení. Další novinkou je více možných rozlišení bez čeho by se dnešní hra neobešla. Také možnost oddálení kamery od postavy je velmi vítaná funkce, která mě několikrát zachránila při delším procházení krajinou.

TitanQuest_2

Největší plus je tedy samozřejmě to, že hra využívá funkce a možnosti Steamu opravdu maximálně. Například Workshop a spousta modifikací od nejrůznějších tvůrců je opravdu skvělá. A i přes to že jsem zkusil pouze pár je vidět, že si na nich dávají záležet a vybalancování zbraní a nejrůznějšího vybavení je opravdu výborné. Další z věcí, kterou Steam nabízí, jsou samozřejmě achivementy a také Trading Cards. Do hry samotné bylo přidáno několik nových bossů.

TitanQuest_3

Hra nebudí v podstatě žádnou recyklací, ničím co by mělo mé hodnocení nějak měnit, stále jde o kvalitní hru i na dnešní poměry, kdy je fenomén diablovek opomíjen. A proto pokud si chcete zavzpomínat na starší časy a zamíchat trochu božských schopností a nakopat pár satyrům jejich slušivé rohy s chutí do toho.

Klady:

  • Multiplayer
  • Workshop
  • stará neměnná klasika

Zápory:

  • čekal jsem trochu více inovací

Hodnocení: 9/10

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.