TITANFALL 2 – NOVINKY – Bude problém s konkurencí?

  • Vývojář: Respawn Entertainment
  • Datum vydání: 28. října 2016
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4
  • Žánr: FPS, Single/multi – player, akční

Po dvou a půl letech jsme se opět dočkali fantastické podívané, která po vydání na světlo světa nenechá pár tisíc nadšenců spát. Je zde ale jeden problém. Problém, který se nazývá EA DICE. Ti totiž vydají svou novinku, Battlefield 1 o zhruba 7 dní rychleji, než samotný Titanfall 2. Vývojáři tedy asi doufají v to, že prvotní nadšení z plné verze hry BF1 malinko pomine a lidé nezapomenou na datum vydání novinky od Respawn Entertainment. To by se ale nemuselo dít, pokud by Battlefield 1 byl absolutní propadák. To si ale může myslet pouze, promiňte mi ten výraz, naivní dítě.

639252-titanfall-2-3840x2160

Nemohu si vůbec pomoci, ale Titanfall (1) mi hodně připomínal Call of Duty. Především stylem boje, pohybu a realizací map. Ve dvojce to bude ale jinak. Vývojáři se potrápili nad tím, aby se moc neopičili od ostatních vývojářských studií a vsadili na kouzlo své bujné fantazie. Je to jednako sci-fi, nemusí se vůbec zabývat tím, že by pokazili vzhled zbraní, map a podobných malicherností.

Jak jsem uviděl první video z gameplaye, úplně jsem se rozechvěl. Rozechvěl jsem se ale jen z toho důvodu, protože jsem náhle zjistil, že nevím co si předobjednat. První světová, nebo budoucnost? To je oříšek, doopravdy.

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Proto je pro hráče připraven základní trénink a ukázka možností běhu po zdech. Pak je na řadě single-player. Nejvíce, co se mi na hře líbí, je všudypřítomná přírodní krása hor a okolí. To se v FPS hrách moc nevidí. A jako druhou věc, co bych vyzdvihl, je nasedání a vysedání vaší postavy z robota. Vykopne pancíř a jste opět zranitelní. „ne, že byste v robotu nebyli“. Poté již následuje pouze multi-player. Zde je nejdůležitější rychlost, hbitost a taktika v týmu.

Vývojáři, ale také já doufám v to, že Battlefield 1 nebude jediná hraná hra v následující době. Pevně doufám, že se Titanfall 2 udrží na vysoké příčce. Hru bych nedoporučil jen těm, kteří nemají rádi rychlý pohyb ve hrách, jinak si totiž nezahrajete. Počkáme, jak hra vyjde, poté se můžeme bavit o hře více z vnitřku, popisovat hru podle obalu je totiž nemožné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *