TOKYO 42 – NOVINKY – Magická pilulka

Ačkoliv je to trochu nečekané, tak barevná, minimalistická a izometrická novinka Tokyo 42 nevzešla z Japonska, ale z deštivé Anglie. Vznikla na popud bratrů pocházejících z Kapského Města a rozhodně již teď slaví úspěch.

V první řadě je herní prostředí tím, co zaujme nejvíc. Jak sami autoři podotýkají, jejich titul staví na prvním GTA a stealth akci typu Syndicate. Vše kombinuje do velmi povedeného cyberpunk žánru a nechybí ani netradiční příběh, který se točí okolo hrátek s tajemnou pilulkou jenž poskytuje lidem nesmrtelnost.

Izometrické a barevné prostředí je opravdu potěšením pro oči a na něco takového jen tak nenarazíte. Město je minimalistické a prostřednictvím dvou kláves máte možnost otáčet úhel kamery, který zabere vždy odlišnou část prostředí. To leckdy může působit jako výhoda, ale někdy i bohužel jako velká nepříjemnost, protože Tokyo 42 je stealth akce jako vyšitá a jakékoliv zazmatkování s pohledem kamery může způsob váš rychlí konec a prozrazení.

Odkaz již zmiňovaných old school titulů jde z Tokya 42 snadno vycítit a k tomu vývojáři přidali poutavé grafické vzezření. Zejména stíny dodávají hře na velké realističnosti, která je v tomto případě rozhodně k užitku. I přesto, že se budeme pohybovat ve vzdálené budoucnosti, zůstane vše v pomyslném standardu, kdy si můžeme říkat: “Na tom něco bude, jaká je šance, že k takovému okamžiku opravdu v budoucnosti dojde?”

Velkým plusem je také otevřený svět. V roli “assassina” je možné prozkoumat každé zákoutí města, každou střechu, každý zapadnutý roh budovy. Bonusem jsou pak submise zaměřující se například na skákání po střechách nebo závody na motorce.

Tokyo 42 je v kostce velmi atraktivní a originální plošinovkou, která  se rozhodně nemá za co stydět. Kvalitních izometrických akcí není prostě nikdy dost a když všechno klapne tak, jak má, naděje na pár dobře strávených hodin je na dosah.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.