Tokyo Game Show 2024 – Vrací se Sony! Nintendo jen pro vyvolené!

Sony se po dlouhé pauze vrací na Tokyo Game Show 2024, což bylo potvrzeno spolu se spuštěním oficiálního webu pro návštěvníky veletrhu. Letošní ročník, který se bude konat od 26. do 29. září 2024, slibuje být dosud největší, s rekordními 3190 stánky a 731 vystavovateli.

Ačkoli Sony zatím neodhalilo přesný program, spekuluje se o možných novinkách a představeních. Mezi očekávané tituly patří sci-fi střílečka Concord, která vyjde 23. srpna, a God of War Ragnarök, který dorazí na PC 19. září. 

Jedním z překvapení letošního ročníku je absence Kojima Productions, studia slavného herního vývojáře Hidea Kodžimy. Kojima Productions se v minulých letech pravidelně účastnilo Tokyo Game Show, ale letos chybí. Hideo Kojima sice na veletrh láká prostřednictvím svých sociálních sítí, ale jeho studio není uvedeno mezi vystavovateli. Fanoušci tak nebudou mít možnost dozvědět se nové informace o očekávaném pokračování Death Stranding 2 nebo o tajemném hororovém projektu s názvem „OD“

Nintendo, další významný hráč na trhu, bude na veletrhu přítomno, ale pouze v části určené pro obchodní schůzky a prezentace za zavřenými dveřmi. To znamená, že veřejnost neuvidí žádné nové informace o připravovaných hrách, včetně možného nástupce konzole Nintendo Switch. Tato strategie se liší od přístupu společnosti Sony, která bude mít na veletrhu velký stánek a bude pravděpodobně představovat své novinky širší veřejnosti.

Nintendo – Nástupce konzole Switch oficiálně potvrzen!

Dalšími významnými účastníky Tokyo Game Show 2024 budou společnosti Sega, Square Enix, Bandai Namco, Koei Tecmo, Ubisoft a THQ Nordic. Očekává se, že tyto firmy představí své nejnovější tituly a technologie, přičemž návštěvníci se mohou těšit na bohatý program plný ukázek a herních prezentací. Microsoft však letos chybí, což podtrhuje jeho slabší pozici na asijském trhu a zaměření na jiné regiony.

S rekordním počtem stánků a širokou škálou vystavovatelů se letošní Tokyo Game Show jeví jako událost, kterou by žádný fanoušek her neměl propásnout. Po skončení akce vás budeme informovat o všech významných oznámeních a novinkách, které tato prestižní událost přinese.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *