Tom Clancy’s The Division Heartland – Ubisoft ruší free-to-play střílečku!

Ubisoft oznámil ukončení vývoje hry The Division Heartland, která měla být free-to-play odnoží série Tom Clancy’s The Division. Zdůvodněním bylo přesměrování zdrojů do jiných projektů, konkrétně do hry XDefiant a série Rainbow Six. 

The Division Heartland měla hráče postavit před výzvy ničivé pandemie a přežití v postapokalyptickém prostředí letoviska Silver Creek. Ačkoli je zrušení této hry překvapivé, Ubisoft se rozhodl zaměřit na jiné projekty a přesunout tým do vývoje her XDefiant a Rainbow Six.

Zrušení The Division Heartland není ojedinělé, v poslední době více vydavatelů a studií AAA ruší rozpracované projekty. Ubisoft oznámil zrušení několika neoznámených her a také hry Immortals Fenyx Rising 2. Toto rozhodnutí vyvolalo otazníky ohledně dalších projektů Ubisoftu, jako je Skull and Bones, který čeká na vydání již deset let, a remake Prince of Persia: Sands of Time. Přesto přesunutí zdrojů do hry XDefiant může přinést novou energii a rozvoj této hry v duchu Toma Clancyho.

Ubisoft však stále plánuje rozsáhlou podporu série The Division. Jsou ve vývoji další projekty, jako je mobilní hra The Division Resurgence a třetí díl série The Division. Ubisoft je také známý tím, že v posledních letech ruší neveřejně oznámené projekty. V jejich nabídce her na příští rok jsou Assassin’s Creed Shadows, Rainbow Six Mobile, Star Wars Outlaws, The Division Resurgence a XDefiant.

Reakce hráčů na zrušení The Division Heartland jsou smíšené. Někteří jsou zklamaní, protože se těšili na novou hru s rychlým rozjezdem a bez hlubokého grindování. Jiní zase vyjádřili úlevu, že se nyní Ubisoft může více soustředit na The Division 3. Zajímavé také je, že další hra značky Assassin’s Creed, Assassin’s Creed Shadows, vyžaduje trvalé připojení k internetu, což vyvolalo emotivní reakce mezi fanoušky série.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *