Tomb Raider I–III Remastered – Oživení legendární Lary Croft!

Tomb Raider I-III Remastered představuje významný krok v remasterování klasické série her pro moderní herní platformy. Tento balík přináší nejenom vylepšenou grafiku, ale také nové ovládání, které usnadňuje přístup novým hráčům, a bohatý obsah, který láká i fanoušky původních her.

  • Datum vydání: 13. února 2024
  • Vývojář: Aspyr Media
  • Platformy: Steam, Epic Games, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a 5

Jedním z nejzřetelnějších prvků remasteru je jeho vizuální aktualizace. Grafické úpravy přinášejí nový život do prostředí, postav a textur. Přepínání mezi původními a novými grafickými styly umožňuje hráčům porovnávat a obdivovat rozdíly, což přispívá k celkovému dojmu z remasteru. Navíc, dosažení plynulejšího zážitku s 60 snímky za sekundu při hraní je vítaným vylepšením, které zvyšuje pohlcující povahu hraní.

Zápor, který stojí za zmínku, je ruční ukládání her. Zatímco samotný remaster přináší moderní prvky do hratelnosti, absence automatického ukládání může být frustrující pro hráče, zejména v situacích, kdy se zapomene manuálně uložit a hra je ztracena.

Tomb Raider je průkopníkem 3D akčních adventur a klade důraz na průzkum a plošinovky spíše než na akční souboje. Hráči se musí pohybovat opatrně po prostředí a vyhýbat se pastem, což je osvěžující v době, kdy jsou hry často orientované na souboje. Pro ty, kteří nejsou obeznámeni se způsobem ovládání, může být obtížné se s ním naučit pracovat. Nicméně existuje několik způsobů, jak si usnadnit život.

Hráči mohou trénovat své pohyby ve volném čase v Lařině sídle, které je přístupné skrze hlavní menu. Také je možné přepnout na nováčkovské ovládání, které umožňuje plynulý pohyb a přiblíží hry moderním akčním adventurám. Tímto způsobem mohou hráči vychutnat trilogii Tomb Raider i bez předchozích zkušeností.

Samotné hry zachovávají svůj původní duch a styl. První tři díly série Tomb Raider představují průkopníka 3D akčních adventur, které klade důraz na průzkum, platformování a hádanky. I když ovládání může být náročné a prostředí někdy zavádějící, představuje to výzvu, která láká hráče k prozkoumání a objevování.

Obsahově je Tomb Raider I-III Remastered bohatým balíkem her. Kromě samotných hlavních her nabízí také jejich expanze, což zajišťuje dlouhodobou zábavu a hodiny herního času. Přestože ruční ukládání her může být frustrující a mohlo by být vylepšeno automatickým ukládáním, tento nedostatek nepřehlíží celkovou kvalitu remasteru.

A můj dojem? Tomb Raider I-III Remastered je významným přírůstkem pro fanoušky série i nové hráče. Vylepšená grafika, modernizované ovládání a bohatý obsah poskytují skvělý zážitek, který oslavuje dědictví Lary Croft a přináší klasické hry do nové éry herního průmyslu.

8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *