Tower 57 – NOVINKY – Další nadějná 2D střílečka?

Tato novinka vznikla ve studiu Pixwerk a jako další v pořadí čerpá z oldschoolového typu stříleček – hlídej si náboje a střílej na všechno, co se pohne. Tower 57 je na Steamu dostupná za dvanáct euro a my se podíváme, jestli nabízí něco nového.

Sami vývojáři hru nazývají neo-retro, což je název trochu matoucí, ale dává smysl. Dle grafické stránky je jasné odkud se bere retro. Tower 57 se silně inspiruje devadesátými léty, což je patrné z modelace prostředí. Klasický 2D perspektivní pohled v kombinaci se pixelovou grafikou vytváří retro prostředí jak má být. Drží se příjemné barevné škály a jen tak kontrastem k neonovým, svítícím old-school střílečkám, s kterými jsme se setkali nedávno. Na druhé straně máme slovo neo, které evokuje satiru a nadhled, s kterým je hra vytvořena. Vývojáři se nebojí vtípků, které nepůsobí trapně a nebojí se toho ani například u zbraní. Věřili byste, že speciální útok jedné zbraně je vystřelení fénixe?

Protředí je, jak vývojáři uvádí, velice destruktabilní a interaktivní ve smyslu toho, že kamkoliv vystřelíte něco bouchne nebo něco zničíte, což taktéž z časti reprezentuje old-schoolové střílečky. Na výběr budete mít dohromady ze sedmi hrdinu, jejichž herní styly se samozřejmě liší a vy si můžete vybrat ten, který vám sedne nejvíce. Samozřejmostí je skill tree a možnost obléknout postavu do jedinečného gearu, například v podobě nepromokavých kalhot.

Bonusem je možnost kooperace a můžete tak kampaň procházet ve dvou, což zajistí, abyste neupadli do stereotypu ve formě kosení nepřátel. Tower 57 je ve výsledku příkladem úspěšného kickstarteru. Hra se drží na průměrné příčce a rozhodně neurazí. Vnášení zábavné formy do her je v současnosti rozvíjejícím se trendem, kterého se chytili i vývojáři s Pixwerk a je dost možné, že je to zachránilo před tím, aby se Tower 57 úplně ztratila.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *