Tower of Time – RECENZE – Nové RPG ze staré školy!

Tower of Time je taktické RPG zasazené do světa, který před stovkami let stihla pohroma. Po menším zemětřesení se odkryje starověká věž a obyčejný kluk se stane hlavním hrdinou uvnitř jejích zdí. Dál už jako v každém jiném RPG shromáždíte skupinu udatných bojovníků (nebo těch, kterým nevadí zemřít bolestivou smrtí) a můžete se vydat na cesty. Prostě vás čeká 50 hodin zábavy ve skvěle zpracovaném světě.

Datum vydání: 12. dubna 2018

Vývojář: Event Horizon

Platformy: Microsoft Windows

Tower of Time je RPG hrané z izometrické perspektivy (stejně jako u Pillars of Eternity) se na svoji postavu díváte shora a ovládáte ji pomocí myši. Příběh se může zdát, alespoň ze začátku, hodně obyčejný, ale nakonec to všechno tak nějak zapadne do sebe.

Na začátku hry si vyberete jednu z pěti nabízených obtížností. Pokud jste nováček v tomhle žánru, doporučuji držet se při zemi. Ta nejjednodušší nechá hráče vychutnat si příběh, zatímco nejtěžší nutí hráče zastavovat nebo zpomalovat hru a takticky se rozhodovat. Zpomalování času je jedním z hlavních taháků hry. Uprostřed boje zastavíte čas a pěkně si promyslíte co dál.

Tower of Time se odehrává kdesi ve fantasy světě Artara, a tak se můžete těšit na opravdu zajímavou nabídku kouzel a skillů. Můžete například zapálit zem kolem sebe cucat životní energii z nepřátel kolem sebe. Když už jsme u nepřátel, nehrozí, že byste jich měli málo, spíš naopak. Navíc se zhruba jednou za hodinu (záleží na rychlosti postupu jednotlivými levely) potkáte s bossem. K tomu nesmí chybět lootování (občas se podaří najít opravdu unikátní část výstroje), craftění a vylepšování domovského města.

Tower of Time je kvalitní taktické RPG ze staré školy, ale s několika novými nápady. Za 20€ na Steamu dostanete dobrou zábavu na 50 hodin. Tower of Time má opravdu dobré hodnocení snad na všech portálech, a tak bych se nedivila, kdyby se herní doba v budoucnosti ještě rozšířila. Když vezmu v potaz, že Tower of Time je první hra studia Event Horizon, nezbývá než jenom obdivovat její zpracování a doufat, že se dočkáme dalších skvělých titulů.

Hodnocení 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.