Townscraper – NOVINKY – Postavte si perfektní město na vodě!

Townscraper je simulátor stavění šíleně barevných měst plujících na vodě. Nejde ale o žádné hektické shánění surovin a snahu odvrátit nějakou katastrofu. Tenhle minimalistický simulátor chce jenom to, abyste na chvíli dali průchod vlastní kreativitě a postavili, cokoliv vás napadne.

  • Datum vydání: 26. srpna 2021
  • Vývojář: Oskar Stålberg
  • Platformy: Android, iOS, Microsoft Windows, Mac OS, Nintendo Switch

Townscraper je venku už nějakou dobu a dá se zahrát na mobilech s Androidem i od Applu, dostal se na Nintendo i Steam a konečně i na Xbox Game Pass. Osobně mi to přišlo jako zbytečně jednoduchá hra, kde jenom zvětšuje ostrůvek plujících domečků. A i když je to pravda, hra má něco do sebe, právě díky tomu, že na vás neklade vůbec žádné požadavky.

Gameplay ořezaný na minimum nemusí sedět každému. Rovnou můžete zapomenout na úkoly ať už hlavní nebo vedlejší, na nějaký příběh, hledání kamene a dřeva nebo herní měnu. Nic z toho tady zkrátka nepotřebujete. Máte jenom placku klidného oceánu a díky tomu dost prostoru pro budoucí město.

Barevné domečky se objeví, jakmile kliknete nebo se dotknete obrazovky. Hráč si určuje kde budou domy stát tím, že tahá barevné kostky po herní mapě a přidává k nim další a další bloky. Kouzlo procedurální generace dodělá ten zbytek jako jsou schody, okna nebo stříšky. A aby to nevypadalo všechno tak opuštěně, pomalu přilétají racci, na parapetech se spawnují květináče a neviditelní obyvatelé suší prádlo mezi domy v úzkých ulicích.

Nejlepší mechanikou je zkrátka to, že hra nečeká od hráče vůbec nic. A vy tak máte volné pole k experimentování s barevnými bloky. Podle toho kolik jich dohromady spojíte se objeví jiná budova. A po pár kolech dosáhnete přesně toho, čeho chcete, ať už je to překvapivě stabilní věž s prťavou základnou nebo rozsáhlý komplex z jediné barvy. Budovy, které se vám nepovedou nebo se vám už nelíbí lze jednoduše smazat a perfektnímu městu na vodě tak nestojí nic v cestě.

Hra je dostupná za necelých 5 euro na Steamu a podobně jsou na tom ceny i na jiných platformách. Je až překvapivé, jak dobře tenhle extrémně jednoduchý koncept funguje a kolik času se dá strávit stavbou roztomile barevných měst.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *