Townseek – NOVINKY – Oddechovka z moře do oblak!

Indie hra Townseek, ve které máte létat kolem celého světa a objevovat jeho rozmanité lokace, ní rozhodně trošku nudně. Když k tomu přidáte, že jste vlastně putovní rybař, živíte se lovem exotických, částo až neuvěřitelných podmořských živočichů a pokračujete tak v odkazu sira Reginalda Sharkingstona, už to zní o něco zajímavěji.

  • Plánované datum vydání: 2023
  • Vývojář: Whales And Games
  • Platoformy: Microsoft Windows, Mac OS, Linux

Jak už to u indie her bývá, hlavně v poslední době, musí něčím vybočit z řady, aby si jich někdo všiml v záplavě ostatních. Townseek to zvládá hned v několika kategoriích. První z nich je celkový námět. Narozeni pod vodou, sníte o cestě po nebi. A když dostanete do rukou vlastní na pohled spolehlivou vzducholoď, neudrží vás pod vodou ani samotný Neptun.

Druhou kategorií, kterou si hra podle mě rychle získá hráče je její zpracování. Spíš než hru, připomíná stylizovaný animáček se spoustou barev. Každí lokace je něčím unikátní a stejně tak NPC obyvatelé, se kterými diskutujete o všem a ničem a snažíte se jim prodat svoje krámy. Teda, velice cenné, naprosto jedinečné zboží ze všech koutků herního světa.

Objevovat neznámé, dosud neprozkoumané a sbírat tam suvenýry je totiž tak nějak pointa celé hry. Sami vývojáři ji prezentují jako oddechovku. A když uvážíme, že hlavními gameplayovými body je rybolov, farmaření, těžba minerálů nebo drahých kovů a následné prodávání nalezených pokladů, tak nějak samo vyplývá, že akce v pravém slova smyslu se tady jenom tak nedočkáme.

Townseek je ještě pořád ve vývoji a plná verze nebude venku dřív než v roce 2023. Na stránkách vývojářů jsou dostupné zkušební verze hry na všechny plánované platformy. A jako obvykle se tak můžete připojit svými poznámkami ke vzniku téhle roztomilé hry a k tomu můžete podpořit vývojáře nějakým obnosem chechtáků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *