Trek to Yomi – RECENZE – Černobílá výprava za pomstou s katanou v ruce!

Trek to Yomi je samurajská novinka, která vezme hráče na vizuálně působivou cestu za pomstou. Už v trailerech jsme viděli, že tvůrce hry si vyhrál se všemi malými detaily ve svém černobílém světě. Právě proto bylo velkou otázkou jestli se takové pozornosti dostane i hratelnosti a odpověď je, tak trochu.

  • Datum vydání: 5. května 2022
  • Vývojář: Leonard Menchiari, Flying Wild Hog
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5

Trek to Yomi je silně inspirovaný starými samurajskými filmy, snaží se jim složit poctu a i když na tom není nic špatného, jde to vidět. Příběh je proto dost přímočarý, život se s hlavním protagonistou Hirokihem moc nemazlí a vy máte jedinečnou příležitost sledovat, jak se životním výzvám postaví. Moc bych se nepouštěla do detailu, hra má jenom něco málo přes 5 hodin a cokoliv prozradit, by byl tak trochu zločin.

Hra si zakládá na tom, jak vypadá a jak prezentuje jednotlivé scény. Od černobílé barvy, přes kamerové úhly a japonský dabing (ten mimochodem nejde změnit). Soundtrack je taky velice povedený se zapojením tradičních nástrojů. Všechno vás to vtahuje do jiného, neokoukaného světa a chvíli to docela pěkně funguje. Jenže pak je tady stránka hratelnosti.

Takže, jak se Trek to Yomi vlastně hraje? Procházíte úrovně v působivém okolí a povídáte si s postavami kolem sebe. Občas můžete odbočit z hlavní linky, posbírat sběratelské předměty a vylepšit si statistiky. Tím se připravíte na jedno z lákadel hry, na souboje. Zběsilé klikání myší se tady moc nevyplatí, protože hra odměňuje blokování a přesné útoky. Nejde o nic složitého a dokud si neodemknete komba, je to skoro až moc jednoduché a trochu nudné. Na jiné nepřátele platí jiný set útoků a je zábava učit se je. V některých pasážích působí animace trochu zasekaně. A můj hlavní problém je v tom, že jsem hledala něco trochu víc.

Trek to Yomi si drží hráčovu pozornost od začátku do konce. Během 5 hodinového průchodu nemáte moc času na to nudit se. Nemyslím si, že je to hra pro všechny, ale spíš pro užší skupinu hráčů, kteří jdou ještě k tomu spíš po příběhu. Nákupu litovat jistě nebudou.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *