Trepang2 – FPS střílečka inspirovaná F.E.A.R

V hře Trepang2 se ujímáte role vojáka s amnézií, který získal nadpřirozené schopnosti.

Možná si kladete otázku, zda je pomsta vůbec možná, když si nepamätujete svůj předchozí život. Trepang2 se však o to nezajímá. Má dost práce s tím, aby vám dal útočnou pušku do ruky a nemá čas na filozofické úvahy. Pravděpodobně budete mít také dost práce, protože chytří nepřátelé vás přečíslí a přehltí, zatímco se budete snažit vystačit si se zbraní v ruce a dvěma schopnostmi: přepínatelným zpomaleným režimem a pláštěm, který vás uvede do modré neviditelnosti. To vám poskytne dostatek času na změnu pozice během přestřelky nebo na přiblížení se k nepříteli a dostání ho do svých kleští, které můžete použít jako živý štít.

Tajemné komando, které spolupracuje se stínovou skupinou a ovládá schopnost zpomalení času jediné, vás jistě připomene F.E.A.R. V době, kdy jsou časté remaky, remastery a reinterpretace her, se nikdo nevrací k slavnému FPS od Monolithu. Nicméně, přichází Trepang2 s vlastní interpretací zpomaleného střílení z pohledu první osoby.

Trepang2 se zaměřuje na základní prvky F.E.A.R. a remixuje je. Nepřátelé, kteří útočí ze všech stran, jsou nově vybaveni moderní taktickou výzbrojí. Tato hra je pulzním FPS v době, kdy tento žánr téměř vymizel, zejména kvůli tomu, že Activision zaměstnala Raven Software, která pracovala na hrách Call of Duty, a zbavila je tak slávy Wolfensteina, Singularity a Soldier of Fortune 2. Trepang2 vám dává možnost využívat schopnosti získané díky tajným experimentům, včetně radosti z používání dvou brokovnic najednou. Možná je to béčková záležitost, ale komu to vadí?

F.E.A.R. získal slávu díky několika věcem, včetně hřebíkové pistole, inteligentní umělé inteligence a schopnosti zpomalení času. To vše se odehrávalo v ponurých světle hnědých chodbách, které vás lákaly, abyste je pomalovali krví. Pokračování však opustilo temné chodby a čistou stylizaci a trochu ztratilo svou identitu. Nicméně po pár hodinách s Trepangem2 je zřejmé, že zpomalení a koridory jsou tu přítomny.

Ale myslím si, že to není tak důležité. Jako fanoušek F.E.A.R. bych samozřejmě rád viděl hřebíkové zbraně a respekt ke hře, kterou jsem miloval po mnoho let. Ale je čas, aby si nové publikum našlo věci, které miluje. Trepang2 přináší to nejlepší z obou světů. Je zřejmé, že se inspiruje prvky F.E.A.R., ale zároveň přidává vlastní nápady. Už teď můžete upravovat zbraně a dokonce vystřelovat světla pro tichý pohyb. Navíc můžete chytat nepřátele a používat je jako živé štíty, než vytáhnete zápalné granáty a vytvoříte improvizovaná výbušná zařízení.

 

7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *