Třetí Samorost předvede kouzelné dobrodružství – NOVINKY

27. 02. 2016 David Strnad
1 522 zhlédnutí

Trailer k oznámení data vydání

Nedávno se potvrdila spekulace o plánovaném datu vydání české adventury jménem Samorost 3. Ředitel studia Amanita Design, Jakub Dvorský, sice na téma uvolnění hry mluvil už dlouho předtím, ovšem jako pevné datum stanovil 24. březen 2016. Fanoušci graficky i hudebně impozantních adventur od Amanity se těší na nové dobrodružství, které do série vnese inovativní prvky. Několikačlenný tým vyvinul bezpočet krásných her, mezi nimiž vyniká především série Samorost nebo také hra Machinarium či mnoha cenami ověnčená Botanicula.

Nový Samorost co do rozlohy zahrne až desítku planet včetně jejich měsíců. Třetí díl hráčům poskytne velkou herní plochu, kde můžou dle libosti cestovat i po ukončení dějové linky. Herní svět totiž nabídne krásné scenérie a právě na strunu průzkumu celá hra zabrnká nejvíce. Postavičku malinkého Skřítka lze nyní ovládat tím způsobem, že na vybrané místo odcupitá – ne jako v minulých dílech, tam nefungovalo ovládání pohybu. Samorost proto získá větší punc adventury, takže mimo jiné herní prostředí vybídne k logickému uvažování.

samorost 5

Na tomto dílu Amanita pracuje neskutečných pět let, ale Jakub Dvorský tvrdí, že by neradi spěchali s vývojem, dokud neukončí poslední práce. Datum vydání tak v každém případě nemusí znamenat skutečný den, kdy se hra objeví v distribucích. Nicméně Amanita Design už poskytli několik rozhovoru a díky nim tušíme, že se hra ocitá v téměř finální fázi vývoje.

Podívejte se na obrázky v článku… Minulé díly Samorostu upoutaly též zahraniční novináře, když obdržely přední příčky ve výběrech. Nemalý díl jejich úspěchu spočívá v grafickém zpracování, to se blíží spíš umění, než zábavnému médiu. Jakub Dvorský v sérii Samorost vybral přírodní motivy, jejichž použití navodí příjemnou atmosféru, a zároveň splní svůj účel – přestože se každý díl odehrává na cizích planetách, prostředí se jeví skutečné.

samorost 2

Hlavní dějová linka opět nepřekvapí, byť se vyhýbá jakémukoli klišé tohoto žánru. Zkrátka a dobře, ve vesmíru se děje něco zlého a pouze náš malý Skřítek může jeho obyvatele zachránit. Postaví si letuschopnou raketu, což nostalgické hráče možná trochu zamrzí. V minulých dvou dílech cestoval prostřednictvím konzervy od párků, nyní mu však pomůžeme s výstavbou nového plavidla. Co se týče průzkumu planet, hráč dostane vcelku volné ruce, aby objevil všechna zákoutí živoucího prostředí. Každá obrazovka nastíní jinou situaci, a proto uvidíme lesní pahorky, něco na způsob pekla, planetu s drakem a mnohem víc.

Český um se holt nezapře. Pokud se těšíte na další počin českého studia Amanita Design, jež se velkou měrou proslavilo také v zahraničí, označte si datum 24. března 2016. Samorost 3 vychází pro platformy PC a Mac.

samorost 4Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0