Trine – RECENZE – Myšlení na 1. místě

  • Datum vydání: 2009 = Trine 1 / 2011 = Trine 2
  • Skákačka, logická hra
  • Vývojáři: Frozenbyte
  • Trine 1,2

Pro milovníky arkádových her, je Trine optimální volbou. Ve hře plníte všelijaké hlavolamy, úkoly a postupně se dostáváte dál v „příběhu“ hry. Při řešení některých hlavolamů vás bude brát až vztek, budete chtít zničit vše, co je kolem vás, ale potom si uvědomíte, jak je Trine výborná hra a budete se snažit daný hlavolam vyřešit ještě před tím, než půjdete spát.

trine

Ve hře hrajete za 3 různé charaktery. Rytíř – je sice nejpomalejší ze všech postav, ale dokáže vás udržet na živu. Druhý je kouzelník – dokáže vykouzlit různě velké „krabice a plošiny“, které vám v mnoha případech pomohou vyřešit hádanku. Třetí je zlodějka – je vybavená lukem, dokáže se přitahovat na stropy a ničit vzdálené překážky, ke kterým se nedá bez pomoci kouzelníka dostat.

postavy trine

Aby hra nebyla jen tak jednoduchá, vývojáři k hlavolamům přidali nestvůry, které musíte zabít, nebo před nimi rychle utéci. K této práci je zde rytíř, díky kterému nestvůry zvládnete levou zadní, nebo zlodějka, která je doslova odstřeluje z druhé strany obrazovky. Nemyslete si ale, že kouzelník nic nezmůže. Pomocí vykouzlené krabice dokáže rozdrtit vše, co se mu dostane do cesty, jen je k tomu potřeba místo na „rozmach“.

Autoři nám konečně nechali volnou ruku – (na projetí hlavolamů, je obrovské množství způsobů, jak je projet). Pokud jej splníte v nejlepší možné míře, dostáváte více lahviček s expy a díky tomu si můžete vylepšovat schopnosti charakterů.

V Trine 1 si rytíře moc neoblíbíte, já osobně hrával tak ze 70% kouzelníka, z 25 % zlodějku a z 5% rytíře. Naopak v Trine 2 si vývojáři pohráli s kouzly i pro rytíře, které jsou někdy až nutné použít.

trine 2

+ nutnost měnit charaktery v průběhu hry, styl hraní, zajímavé hlavolamy, hru jde hrát po krátkých časových intervalech

– občasná postrčení při řešení hlavolamů by neuškodilo, neustálé se objevují nestvůry, které jste již zabili

Trine 1 je pouze singleplayer , Trine 2 je co-op

Hodnocení: 9/10

(obrázky z Trine 1 a 2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.