Tropico 6 bylo opět odloženo, ještě prý není dost dobré – NOVINKY

Ve světě budovatelských strategií působí trochu jako pěst na oko, ale my jej máme přesto rádi. Řeč je o sérii Tropico, která prozatím disponuje pěti díly, s tím, že ten poslední byl skutečně fascinující. Každý ročník Tropica je vlastně stejný, ale přináší kosmetické změny, které se nám – hráčům – líbí. Pokud by někdo nevěděl, Tropico je budovatelská strategie, kde se ale nestanete jen starostou či králem, ale dostanete pro sebe rovnou celý ostrov, na kterém můžete vládnout, jak se vám jenom chce. Záleží skutečně jen na vás, jak své obyvatelstvo necháte žít, jestli zavedete klasickou demokracii, teokracii, liberalismus či pořádnou totalitu.

Tropico se stalo skutečně kultem a to mimo jiné díky tomu, že nabízelo něco, co žádná jiná budovatelská strategie nenabízí, a sice onu politickou stránku hry. Kam se hrabalo nějaké Sim City nebo další budovatelské strategie – skutečně jsme milovali jen Tropico. Jak již zaznělo, poslední díl Tropica s číslovkou 5 byl velmi dobrý, a už jsme se nemohli dočkat na pokračování. To mělo dorazit již v loňském roce, Tropico 6 však bylo odloženo. A odklad se koná i podruhé, jak nyní potvrdilo studio Kalypso Media.

Podle slov samotných vývojářů je hra již v cílové rovince. Ještě než naplno vypukly vánoční dovolené, byla hra testována a vývojářům z Kalypso Media se moc líbila. Simon Hellwig, vedoucí projektu Tropico 6, médiím sdělil, že hru osobně zkoušel a moc se mu líbí; na finální produkt to však ještě není, chce hru milovat – Tropico 6 musí být úchvatné. Vývojáři zároveň chtějí své zákazníky trochu potěšit, a tak připojí k předobjednávkám i první DLC (každý díl Tropica má na kontě velké množství datadisků), o kterém sice zatím nic nevíme, ale je to příjemný předobjednávkový dáreček. Na konec by mělo Tropico 6 vyjít na PC a konzole PlayStation 4 a Xbox One, zatím však nevíme kdy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *