Tropico 6 – NOVINKY – El Presidente se vrací!

Kdo by neznal herní sérii Tropico, kde se jako El Presidente staráte o malý kousek ráje a snažíte se z něj vytěžit maximum. A jak už tomu bývá u sérií tohoto typu, každých pár let vyjde další díl, samozřejmě lepší než všechny předešlé a snaží se přitáhnout pozornost fanoušků série i nových hráčů. Dnes se podíváme na v pořadí už šestý díl této série a shrneme si, co nás příští rok při vydání hry čeká.

  • Plánované datum vydání: leden 2019
  • Vývojář: Limbic Entertainment
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Linux, Mac OS

Tropico je ekonomicko-budovatelská strategie, odehrávající se na opuštěném ostrově uprostřed moře. Úkolem hráče je rozvinout na ostrově nejen průmysl, ale i cestovní ruch a vyždímat maximum z nerostného bohatství i turistů.

Stavby hotelů a „atrakcí“ pro turisty jsme si užili dost už v předchozích dílech série. Proč bychom si tedy měli kupovat další díl? Vývojáři slibují hlavně větší mapy, které neomezují hráče na jediný ostrov, ale tentokrát budeme mít k dispozici celé souostroví. S tím souvisí víc možností v plánování stavby a spojování ostrovů cestami a tunely.

Mnohem víc než pokročilá stavba komunikací a rozložení jednotlivých budov, mě zaujala jiná, nová možnost, kterou jsme doteď v Tropicu neměli. Tou je přidání divů světa do hry. Můžete ale rovnou zapomenout na zdlouhavou stavbu Eiffelovi věže nebo Stonehenge jako v Civilization. Tady si prostě vyberete už postavený div světa (třeba právě z Anglie) a ukradnete si ho. Vrtulníky vám přinesou vybranou stavbu a položí ho třeba na zahrádku El Presidenta.

Tropico 6 bude zatím největším dílem série, a to se týká jak velikosti map, tak možností ve hře. Dočkáme se nového systému politických rozhodnutí, který nebude omezovat toho malého diktátora uvnitř nás. A pokud si to budete přát, můžete ke hře přizvat až další tři hráče, se kterými můžete pracovat na společné vizi lepších zítřků nebo se můžete rozdělit a zjistit, kdo z vás je ten pravý a jediný El Presidente.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *