Trover Saves the Univers – NOVINKY – Něco jako Rick a Morty ve VR!

Co dělat, když vám obrovská příšera jménem Glorkon unese psy a strčí si je do očních důlků místo očí? A co je horší, Glorkon je chce použít ke zničení světa, takže je na vás naštvaná celá planety a žaloby už se sypou. Takhle začíná VR hra Trover Saves the Universe, která je naprosto absurdní, ale stejně se vám bude líbit.

  • Datum vydání: 31. května 2019
  • Vývojář: Squanch Games
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4

Justin Roiland, jeden z tvůrců Ricka a Mortyho, pravděpodobně chápe, jak zábavné je objevovat mimozemské světy ve VR. A rozhodně ví, jak zabavit fanoušky a jak dostat do hry hlášky, které budou hráči opakovat dalších pár let.

Trover Saves the Universe se odehrává na planetě, jejíž obyvatelé (Chairopiané) sedí v židli, ať už dělají cokoliv. K tomu, aby se někam pohnuli používají gamepad, propojený s jejich židlí. Mohou však ovládat Trovery, kteří se jako jiní obyčejní smrtelníci dopravují všude po svých. Cílem hry je vzít tyhle dva a dostat se ke Glorkonovi pomoct jim vzít si mazlíčky zpátky.

Důležitý není cíl, ale cesta. Tahle hra se nebere ani trochu vážně a bude vám to neustále připomínat. Hned na začátku zjistíte, že je úplně normální nemít oči a zaplnit si díry v obličeji čímkoliv s očima. Čas od času se zastavíte a vyslechnete si pikantní dialogy a poznáte hóóódně mimozemšťanů. Celkový dojem ze hry trochu kazí některé „vtipy“, ale možná je to jenom můj názor.

Hra je primárně na VR, ale jestli máte jenom PS4 bez headsetu nebo chcete hru rozjet na PC, není problém. Stačí připojit ovladač a máte platformer se spoustou puzzlů, u kterých rozhodně neztratíte nervy. Po většinu času ovládáte Trovera, který za vás skáče, bojuje, a dokonce vám hledá upgrady na židli.

Trover Saves the Universe je jedna z těch lepších, zábavnějších her, ale rozhodně nejde o žádný zázrak. Hra je poměrně krátká (6-8 hodin), ale nesmíme zapomínat, že jde o hru na VR. Největší a zároveň nejhorší částí hry jsou právě vtipy a rádoby vtipné pasáže. Začíná to dobře, ale hodně rychle omrzí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *