Trüberbrook – RECENZE – Perfektní dovolená v Německu?

Některé projekty straší na Kickstarteru nepřirozeně dlouho a nikdo si jich nevšímá, jiné jsou tam chviličku a přispívající se nemůžou dočkat hotového výsledku. Krásně vybarvená adventura Trüberbrook je zástupce druhého příkladu. Už v druhé polovině kampaně měli tvůrci na kontě jednou tolik, kolik potřebovali.

  • Datum vydání: 12. března 2019
  • Vývojář: btf
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Hra je zasazena do Německa minulého století, přesněji se hlavní postava nachází v 60. letech v městečku Trüberbrook. Mladý Američan Hans Tannhauser vyhraje zájezd do malebného městečka a když je to zadarmo, kdo by se nejel podívat. A protože je v hlavní postavě kus vědce, vezme si s sebou a dovolenou osvědčený diktafon. No a jakmile se taková věc ve hře objeví, je jasné, co následuje. Série záhad a nedostatek řešení.

Trüberbrook je point and click adventura, takže vždycky, když chcete něco udělat, musíte vzít do ruky myš a kliknout. Nicméně jde o jednu z těch lepších adventur. Předmětů, se kterými můžete interagovat je spousta, a to jich ještě polovinu minete.

Dialogy s postavami jsou opravdu dobře napsané a všechny jsou plně namluvené. České hráče určitě potěší česká lokalizace, díky které si mohou hru plně vychutnat. A i když víte přesně na co se chcete obyvatel městečka zeptat, nedá vám to a proklikáte všechny dialogové možnosti. Je důležité dodat, že vývojáři se nedrželi při zemi a dočkáte se v dialozích zajímavých perliček i odkazů na jiné hry a filmy, například Star Wars.

Menší problémy ve hře dělá inventář a hlavně věci, které sbíráte po cestě. Na rozdíl od ostatních adventur tady chybí možnost prohlížet si věc po přidání do inventáře. V praxi o funguje tak, že co najdete, musíte hned prozkoumat, protože jakmile si to Hans strčí do inventáře a už se na to nekouknete. Respektive se můžete kouknout na náhledový obrázek, ale to je asi taková pomoc, jako strčit mokrý mobil do rýže.

Pokud dáte Trüberbrooku šanci, čeká vás docela zábavná adventura s lehce nadprůměrným příběhem a spoustou perliček v dialozích. Dokáže vás pohltit svým pohledem na tehdejší dobu, a i když doba potřebná k dohrání se pohybuje kolem 5 hodin, strávíte v ní mnohem víc času. Našla by se řádka věcí, které by se daly změnit nebo úplně vypustit. Jako celek se všemi pro a proti vůbec nejde o špatný kousek.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *