Trucky z American Truck Simulator přijíždí do Nového Mexika – NOVINKY

Když zhruba před rokem oslnila veřejnost hra od českého studia SCS Software jménem American Truck Simulator, vývojáři měli plán na propojení východního pobřeží Spojených států s tím západním a stvořit tak simulátor kamioňáckého života, který si užije každý. A ačkoliv hra vychází z léty prověřeného enginu z Euro Truck Simulator 2, nemá potřebný obsah, kterým disponoval předchůdce z Evropy. Hráči museli počítat pouze se třemi státy a to je Kalifornie, Nevada a Arizona, které sice nejsou nic malého, ale pocit svobody vám to nedá, koneckonců USA má celkově padesát států, považme tedy, že tři skutečně není mnoho.

Dlouho se spekulovalo o přilehlém Texasu, státu osamělé hvězdy, který je sice na jihozápadě největší, ovšem z Arizony do Texasu lze dojet nejlépe přes Nové Mexiko, což je zároveň nejnovějším státem v American Truck Simulator. Nové Mexiko je sice pátý největší stát Ameriky, ale svou důležitost si zde drží hlavně jako most mezi Arizonou a Texasem, což je vlastně domovina původního kamioňáckého řemesla. Je ovšem zcela pochopitelné, že naříkání hráčů nad nedostatkem obsahu, hlavně v podobě vozidel, customizace a dalších záležitostí, nemůže být vyslyšeno hned, vždyť SCS Software, pražské studio stojící za hrou, na samém začátku vyčlenilo na hru pouhých pět lidí, což je na tolik ambiciózní titul skutečně malý počet zaměstnanců. Pochopitelně, že dnes má odvětví starající se o American Truck Simulator větší kapacity, ale vděčíme za to především oblibě, se kterou se hra setkala a která se později odrazila v prodejích.

Na každý pád, Nové Mexiko je prvním placeným přídavek, který SCS Software vypustí. V plánu sice jsou hlavně Oregon, Washington (čímž by se dokončilo celé západní pobřeží Spojených států amerických) a samozřejmě tolikrát propíraný Texas a ty budou pravděpodobně také za menší poplatek – upřímně doufáme, že se to odrazí na jejich kvalitě. Bohužel zatím není známa ani cena, ani datum vydání „Nového Mexika“, snad se to ale dozvíme co nejrychleji; věříme, že DLC bude stát za to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *