Twin Mirror – NOVINKY – Psychologická adventura

Dontnod Entertainment pracují na nové hře, která bude vydána pod Bandai Namco Entertainment. Proč je tato kombinace tak dobrá? Dontnod Entertainment za sebou totiž mají sérii Life is Strange a Vampyra. Bandai Namco je světový pojem sám o sobě. Jak již z názvu článku poznáte, budeme mluvit o Twin Mirror. Novince, která si odnesla z letošního Gamesconu ocenění za nejoriginálnější námět.

Twin Mirror by měla vyjít až příští rok, ale vývojáři již ukázali hodně. Příběh se bude točit okolo investigativního novináře Sama, který se vrací do Západní Virginie. Nevím, zdali se jedná o současný trend nebo náhodu, ale prostředí Západní Virginie mi je sympatické, tak klidně mohou přijít ještě další hry kromě Falloutu 76 a Twin Mirror.

Novinka sice bude z části vycházet z předchozích titulů – bude to adventura složená z epizod s důrazem na hráčovu volbu – ale tím to končí, dál už jenom samé novinky. Jedná se přeci o psychologickou adventuru, která má v názvu “zrcadlo” a to už nám může hodně napovědět. S hrdinou se vrátíte do rodného města, které vás přivítá v plné parádě. V motelu se totiž proberete se zakrvácenou košilí a vůbec nevíte co se stalo. Už jen na vás tak bude zrekonstruovat celý příběh.

Aby to nebylo tak jednoduché, hrdina Sam bude patrně trochu rozdvojená osobnost, což všechno nemálo komplikuje. Do hry vám bude mluvit další hlas v hrdinově hlavě, a navíc se můžete šťourat v jeho hlavě. Doslova. Prostředí mysli je znázorněno ostrůvky a proměňuje se podle toho, jak hledáte indicie v reálném prostředí. Kmitání mezi těmito světy tak z části zase znázorňuje určitou rozdvojenost.

Příběh tak bude pravděpodobně  velmi dobrý a zbývá zapracovat na tom ostatním, konkrétně na grafickém zpracování. Co se týče dosavadních trailerů, tak to vypadalo spíše jako hra, která vyšla před deseti lety, ale jsem si jistý, že vývojáři na tom pracují, a nakonec se dočkáme velmi kvalitní psychologické adventury.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.